Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez, Türkiyede bir ilki yaşadı
5 Ekim 2011, Çarşamba - 21:18Kepez İlçesinde Türkiyede bir ilk yaşandı. 6 ayrı ülkeden, 3 ile 16 yaş arasındaki 105 çocuktan oluşan Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası, Kent Ormanında muhteşem bir konser verdi.
Konseri büyük bir beğeniyle izleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezin kültür ve sanat şehri olma yolunda hızla ilerlediğini ifade etti.
Kepez İlçesi hızla bir kültür, sanat, eğitim ve gençlik İlçesi olma yolunda önemli aşamalar kaydetmeye devam ediyor. Türkiyede tek olma özelliği bulunan Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası, ilk konserini Kent Ormanı nda verdi. Orkestra, 8 aylık eğitim sonrası Şef Dr. Mohammed Rauf, Yardımcı Şef Engin Beslek ve Piyanist Julia Ercan ile birlikte sahneye çıktı. Yaşları 3 ile 16 arasında değişen 105 kemancı birbirinden güzel eserleri başarıyla icra etti.
Kepezin çocuk orkestrası büyük beğeni topladı
Türk, Amerikan, Rus, Kazakistan, Ukrayna ve Güney Kore uyruklu çocukların oluşturduğu Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiyede bir ilk olma özelliği taşıyor. Dünya Çocuk Gününde 105 çocuğu ortak bir noktada buluşturan Kepez Belediyesi, gençlere türlü fırsatlar sunarak, yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyor.
Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası nın minik üyelerinin ilk konserini, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ve eşi Özden Altıparmak, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Eşi Dr. Ayşe Tütüncüyle birlikte çok sayıda davetli izledi. Konser öncesi hummalı bir hazırlık içine giren minik kemancılar, sahnede Orkestra Şefi Mohammed Rauf un direktiflerini başarıyla uyguladı. Birbirinden güzel eserleri başarıyla icra eden minik kemancılar, bu ilk sınavlarında dinleyicilerden de tam not aldı.
Yeter ki gençlere fırsat verelim
Konserin sonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, minik kemancıları başarılarından dolayı kutlarken, Kepez Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrasının, gençlere uygun ortam ve fırsat verildiği takdirde, tüm zorlukların üstesinden gelebileceklerinin en iyi göstergesi olduğunu söyledi.
Tütüncü, "Bu projeyi başlatırken hedefimiz kendi değerlerini çok iyi bilen ama batıya dönük yüzü açık olan çocuklarımızın yetişebileceği bir ortamı oluşturmak ve bunu bütün Antalya ve Türkiye deki çocuklara sunabilmekti. Bugün buradaki bu konser, birçok ufuk açıcı fikrin gelişmesine katkı sağlar diye düşünüyorum" dedi.
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak girişimlerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü kutlarken, konsere katılan minik kemancıları gönülden kutladı.
Konser bitiminde Vali Ahmet Altıparmak Orkestra Şefi Dr. Mohammed Rauf a bir plaket verirken, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de çiçek takdim etti.