Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Meclis üyeleri birlikte başarılan yatırımları gezdi
1 Ekim 2011, Cumartesi - 20:26Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, düzenlediği hizmet gezisi ile ilçeye modern şehir kimliği kazandırdığı yatırımlarını, meclis üyelerine tanıttı.
Başkan Hakan Tütüncü, ilçedeki kanaat önderlerinin yapılan hizmetleri yerinde görmesi amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı hizmet tanıtım gezisinin ikincisi düzenlendi. İkinci hizmet tanıtım gezisinin, ilk konuğu da Kepez Belediye Meclis Üyeleri oldu. Meclis üyeleri, hizmet gezisiyle, katkı koydukları yatırımları yerinde görme imkanı buldu. Başkan Tütüncü, meclis üyelerine, otobüs ile yapılan ve yaklaşık 4.5 saat süren gezide, ilçede yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.
Yapılan ve yapılacak olan yatırımlar tanıtıldı.
Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz ve belediye bürokratlarının da katıldığı gezide Tütüncü, 60 mahalle ve 7 köyde 2,5 yılda yapılan yeni yol yapımı, asfalt, kaldırım, park çalışmalarıyla, sosyal ve kültürel yatırımlarını tanıttı. DSİ kanalı peyzaj çalışması, Gazi Bulvarı çevre düzenlemesi, Akdeniz Sanayi Sitesi 75. Yıl Caddesini güzelleştirme çalışmalarını da gezen meclis üyeleri, Masa Dağı seyir terası, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi ile 4 okulun bahçesine kazandırılan spor salonu projelerini ise otobüsten inerek yerinde incelediler. Tütüncü, meclis üyeleriyle Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunun bahçesine yapılan spor salonunda basketbol oynadı.
Vizyon projeler 2012de başlıyor.
Tütüncü, meclis üyelerini, 2 bin kişilik salonun bulunduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi, 20 milyon TLlik yatırım olan Varsak Park, 2 bin 500 kişilik anfi tiyatronun yapılacağı Meşe Kapısı, semt konağı ve 9 adet su sarnıcı çevre düzenlemesi projeleriyle ilgili de bilgilendirdi.
Meclis üyelerine, 2012de başlanılacak olan Demirgül Parkı, Yeni Emek Selçuklu Parkı, Sadettin Küçük Parkı da tanıtıldı.
Yeşil alanda Avrupayı yakaladık.
Kepezde, 2,5 yılda 712 bin metrekare yeşil alan oluşturduklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, 64 yeni park yaptıklarını, 44 parkın tadilatını gerçekleştirdiklerini, 6 parkın da inşasının devam ettiğini belirtti. Tütüncü, nüfusu 420 bine yaklaşan Kepezde, kişi başına
Kepeze
Başkan Hakan Tütüncü, göreve geldiği günden bugüne kadar 196 bin metresi sıcak asfalt, 322 bin metresi soğuk asfalt olmak üzere Kepezde 518 bin metre asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini kaydetti. Tütüncü, 2012de 100 bin ton asfalt çalışması yaparak, ilçe halkına çok daha güzel ve konforlu yol hizmeti sunmayı planladıklarını ifade etti.
Yeni yollar açtık gönülleri birbirine bağladık.
İlçede 30 ayda
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, 125 bin m2 parke kaldırım kazandırdıkları ilçede, 14 adet muhtar evi, 10 adet taksi durağı çalışmasını tamamladıklarını ifade etti.
Varsaka vizyon projeler.
Yapımı büyük oranda tamamlanan Erdem Bayazıt Kültür Merkezini önümüzdeki günlerde hizmete açacaklarını bildiren Tütüncü, binanın yanına 30 bin kişi kapasiteli meydan düzenlemesi yaptıklarını hatırlattı. Tütüncü, butik kültür merkezi, bir adet çadır spor salonu ve 20 milyon TLlik Kepez Varsak Park Projesini kazandırdıkları Varsak bölgesinde, 13 park, 28 bin m2 yeşil alan, 80 km asfalt ile 5 caddede orta refüj çalışması gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Yatırımlara destek verenlere teşekkür etti.
Başkan Hakan Tütüncü, ilçeye şehir kimliği kazandıran vizyon yatırımları, meclis üyeleri ile birlikte yaptıklarının altını çizerek, Desteklerinden, gayretlerinden dolayı meclis üyelerime, bürokratlarıma ve çalışanlarıma teşekkür ederim. dedi.
Meclis Üyeleri de, yapılan hizmetler neticesinde Kepezin, arka bahçe kimliğinin değiştiğini ve ilçenin Antalyanın vitrini haline geldiğini ifade ettiler. Yaklaşık 4.5 saat süren hizmet tanıtım gezisi akşam yemeği ikramı ile sona erdi.