Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kültür merkezinin iç mekân yapımı başladı
29 Eylül 2011, Perşembe - 18:59Kepez Belediyesinin, Selçuklu yıldızı görünümünde 20 dönümlük alana kazandırdığı ilçenin ilk kültür merkezinin, kaba inşaatının tamamlanmasının ardından iç mekânının yapımına başlandı.
Kepez Belediyesinin, meclis kararıyla ünlü şair Erdem Beyazıtın, ismini verdiği kültür merkezinin açılış kurdelesinin kesiminde sona yaklaşılıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağın katıldığı bir törenle 20 Ekim 2010da temeli atılan binanın, kaba inşaatı tamamlandı. Sekiz köşeli Selçuklu yıldızı şeklinde tasarlanan Erdem Bayazıt Kültür Merkezinin 500 kişilik salonunun iç dizayn ihalesi de geçtiğimiz günlerde yapıldı.
Kültür merkezi Kepeze prestij kazandırdı
İhale sürecinin bitmesinin ardından binanın koltuk, ses, ışık, sahne ve akustikle ilgili ince işlerinin yapımına başlandı. Yüklenici firma yetkilileri de, kültür merkezinin ince işlerini, önümüzdeki günlerde bitirmeyi planladıklarını ifade ettiler. Kültür merkezinin, büyük oranda bitirilen çevre düzenlemesi çalışmaları ise sürüyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, fuaye, idari ofislerin, dinlenme alanlarının, kulislerin, lavaboların yapımının tamamlandığı Erdem Bayazıt Kültür Merkezinin, modern mimari yapısı ve çevre düzenlemesiyle, ilçeye şehir kimliği kazandırma çalışmalarına büyük katkı sağladığını söyledi. Tütüncü, gecekondu işgalini kaldırdıkları 20 dönümlük alana ilçenin ilk kültür merkezini yaptıklarını belirtti.
Kepezin ilk kültür merkezi
Bu binanın, Kepezin, kültürel ve sanatsal etkinliklerini yapabileceği salon ihtiyacını karşılayacağını kaydeden Başkan Tütüncü, kültür merkezinde sinemadan tiyatroya, konferanslardan panellere, sergilere kadar birçok etkinliğin yapılabileceğini bildirdi.
Başkan Hakan Tütüncü, Bu güzel eser, Kepezin ilk kültür merkezi olma özelliğini taşıyor. Çevre düzenlemesiyle, oto parkıyla birlikte bu muhteşem mimari yapının, Kepezin değerini ve kalitesini artıracağına inanıyorum. Bu binanın, Kepeze kültür ve sanat şehri olması için de katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu yapıyı, Kepeze kazandırmaktan, Antalyaya kazandırmaktan gurur duyuyoruz. diye konuştu.
En kısa sürede hizmete açılacak
Kültür merkezini, bir yıl içerisinde bitirmeyi planladıklarını anımsatan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: Binanın en zor kısmı olan kaba inşaatını bir yıldan önce tamamladık. Temelini Ekim 2010da attığımız kültür merkezinin açılışını, iç mekan işlerinin tamamlanmasıyla birlikte, önümüzdeki günlerde Antalyanın hizmetine sunmayı planlıyoruz.
Kültür merkezinde neler var?
Meydan düzenlemesi, su havuzu, otopark, yeşil alan ve dinlenme alanlarıyla birlikte kültür merkezi, 20 dönüm alandan oluşuyor. Yeni Emek Mahallesine yapılan tesiste, 500 kişilik büyük salon, (8 kişilik engelli koltuğu bulunuyor), kütüphane, 265 m2lik sahne, sergi ve fuaye, dinlenme ve VİP odası, idari ofis, sanatçı girişi, kulis odaları ve kafeterya bulunuyor.