Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Sanayiyi birlikte güzelleştiriyoruz
28 Eylül 2011, Çarşamba - 19:40Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesini, Antalyaya yaraşır hale getirmek için yöneticileriyle, esnafıyla uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, daha önce birçok kez gittiği ve önemsediği Akdeniz Sanayi Sitesini ziyaret etti. Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürkün iş yerinde, sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Talepleri dinleyen Başkan Tütüncü, esnafın, hem sanayi sitesiyle hem de yaşadıkları mahallelerle ilgili sorularını cevaplandırdı.
Sanayinin problemlerinin çözümüne büyük önem verdiklerini belirten Tütüncü, sanayiyi Antalyaya yaraşır hale getirmek için yöneticileriyle, esnafıyla uyum içerisinde çalıştıklarını belirtti.
Sanayi de ciddi hizmetler yapıldı
Akdeniz Sanayi Sitesinde yaptıkları hizmetlere de değinen Başkan Hakan Tütüncü, bölgede 3 milyon TLlik asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. Sanayide ekonomik ömrünü tamamlayan yolların da önümüzdeki süreçte asfaltlanacağını kaydeden Tütüncü, Ağaç İşleri Bölümünde moloz işgalindeki 8 dönümlük alanı da park haline getirdiklerini anlattı.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, hurda işgalindeki 75. Yıl Caddesinde başlattıkları peyzaj çalışmasının devam ettiğini, 2 kilometrelik alanı kapsayan yeşil alan çalışmasıyla sanayiye güzel bir vitrin kazandırılacağını dile getirdi.
Ulaşım ve aydınlatma sorunu çözüldü
Sanayi Sitesinin Antalya ile bağlantısını sağlayan 75. Yıl Caddesindeki Sütsan kavşağının yeniden yapılmasını sağladıklarını belirten Tütüncü "75. Yıl Caddesinde gece aydınlatma olmaması sorunu, TEDAŞ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde çözüldü. Şimdi sanayi ışıl ışıl oldu. dedi.
Sanayi çalışanlarından hizmet teşekkürü
Tütüncü, sanayinin tapulu 100 dönümlük arazisinde yaşanan gecekondu probleminin çözümüne yönelik yaptıkları çalışmalarda sona gelindiğini de sözlerine ekledi.
Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk de, asfalt hizmeti, gecekondu sorununun çözümüne yönelik çalışmaları, ulaşım ve gece aydınlatma sorununun çözümünü sağlaması, park ve 75. Yıl Caddesindeki peyzaj çalışmalarından dolayı Tütüncüye teşekkür etti.
Öztürk, ziyaretinin anısına Başkan Tütüncüye bir tablo hediye etti.