Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
AKMEK yeni dönem kayıtlarında patlama yaşanıyor
27 Eylül 2011, Salı - 17:27Kepez Belediyesinin, ücretsiz hizmeti olan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) yoğun ilgiden dolayı, açılan ek kontenjanlar ile kayıt almaya devam ediyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün 41 projesinden biri olan AKMEK, yüzlerce kişiye hem meslek hem de sanat alanında ücretsiz hizmet veriyor. AKMEKte 2011-2012 yeni dönem kurs kayıtlarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Bilgisayar, Meslek, Sanat, Yabancı Diller ve Sosyal Kültürel dallar başta olmak üzere, 82 branşta kurs veren AKMEK, bu yıl yoğun talep üzerine ek kontenjanlar ile kayıtlarına devam ediyor.
Tütüncüden AKMEKe davet
Başkan Tütüncü de, AKMEKe Antalyalıları davet ederek, Meslek ve güzel sanatlar eğitiminde kendisini geliştirmek isteyenleri AKMEKe davet ediyoruz, vatandaşlarımızın kursta eğitim görmenin ayrıcalıklarından yararlanmalarını bekliyoruz. dedi.
"Bu hizmetler önümüzdeki dönem artacak"
AKMEK projesinin, önümüzdeki yıllarda çok daha iyiye, güzele gitmesi için, bürokratlarıyla ve personeliyle çalışma içerisinde olduklarını belirten Tütüncü, Halkımızın yaptığımız çalışmalara duydukları memnuniyeti biliyoruz. Bu hizmetler önümüzdeki dönem artarak devam edecek. dedi.
AKMEKte eğitim gören kursiyerlere her fırsatta destek olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün eşi Dr. Ayşe Tütüncü, Sakarya Bulvarı üzerinde yer alan AKMEK eğitim merkezinde, yeni dönem için kayıt olacak kursiyerlere branşlar hakkında bilgiler verdi.
Ücretsiz olan AKMEKte, kültür, sanat, okuma-yazma, bilgisayar, yabancı dil ve meslek kursları veriliyor. İlköğretim mezunu herkesin faydalanabildiği AKMEK kurslarını bitirenlere, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs sertifikası verilecek. AKMEK kursları, sabah, öğle, akşam ve cumartesi, pazar grupları olarak düzenlendi.
AKMEKle ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 326 40 80 nolu telefonu arayabilirler.