Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Düdenbaşına çiçek gibi park
26 Eylül 2011, Pazartesi - 18:30Kepez Belediyesi, Düdenbaşı Mahallesinde hizmet ömrünü tamamlayan 15 dönümlük parkı, çiçek bahçelerinin yer aldığı proje çalışmasıyla yeniden inşa edecek.
Kepez Belediyesi, içerisinde araç ve gereçleri eskiyen parkları, ilçeye modern bir şehir kimliği kazandırma amacına uygun hale getirmeye devam ediyor. Hazırlanan vizyon projelerle daha önceki dönemlerde yapılan ve hizmet ömrünü tamamlayan onlarca park, beş yıldızlı yeşil alanlar haline getirilmişti. Şimdi de Düdenbaşı Mahallesinde Demirgül Sitelerinin yanında bulunan 15 dönümlük eskiyen park, yeniden inşa ediliyor.
Parkta neler var
Park ve Bahçeler Müdürlüğü mimarları tarafından, parkın yenilenmesi amacıyla proje hazırlandı. İhale sürecinin bitmesinin ardından 2012de parkın yenilenmesi çalışmaları başlatılacak. Eskiyen park mobilyaları, su ve elektrik alt yapısı yenileriyle değiştirilecek. Alanda yer alan su kanalı da ıslah edilerek, sosyal yaşama dâhil edilecek. Ahşap korkulukların ve ahşap köprülerin yer alacağı kanalın etrafında oturma alanları oluşturulacak. Açık hava spor aletlerinin de konulacağı yeşil alana, su havuzu ve oturma alanının yer aldığı mini bir meydan da yapılacak. Çocuk oyun grubunun da bulunacağı park, peyzaj çalışması ile çiçek bahçesi haline getirilecek. Parka, oya ağacı, süs eriği, narenciye ve gülle birlikte mevsimlik çiçekler dikilecek.
Kepezlilere beş yıldızlı hizmet
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, plan ve program içerisinde daha önceki dönemlerde yapılan ve eskiyen parkları yenilediklerini söyledi.
Düdenbaşı mahallesinde bulunan ve hizmet veremez hale gelen parkı da beş yıldızlı bir yeşil alan haline getireceklerini belirten Tütüncü, Vatandaşlarımıza, suyun, çiçek bahçelerinin buluştuğu bir parkta, sosyal ihtiyaçlarını karşılama imkanını sunacağız. Parkın yeni kimliği, mahalledeki yaşam kalitesinin artmasına da katkı sağlayacak. dedi.
Tütüncü, gerçekleştirdikleri 600 bin metrekareye (m2) yakın yeşil alan çalışmasıyla, ilçede kişi başına düşen yeşil miktarını, 3 m2den 4,57 m2ye çıkardıklarını sözlerine ekledi.