Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Gazi Bulvarının 2. etabı başladı
23 Eylül 2011, Cuma - 22:58Kepez Belediyesinin, turizm merkezleri arasındaki ulaşımı sağlayan Gazi Bulvarını, peyzaj ve su havuzları ile güzelleştirme projesinin ikinci etabının yapımına başlandı.
Kepez Belediyesi, gerçekleştirdiği vizyon projelerle, ilçeyle birlikte Antalyayı da güzelleştiriyor. Kent Parkı projesiyle şehrin, Kepezüstündeki girişine estetik bir kimlik kazandıran Kepez Belediyesi, turizm merkezlerini birbirine bağlayan Gazi Bulvarını da Antalyaya yaraşır hale getiriyor. Gazi Bulvarının, ilçe sınırında kalan bölümündeki çevre düzenlemesi projesinin 1. kısmının tamamlanmasının ardından 2. etabı da ihale yöntemi ile yapılıyor.
Antalyanın turizm imajına yaraşır hale getiriliyor
Yer teslimi sözleşmesinin imzalanmasından sonra ihaleyi alan firma, projenin yapımını başlattı. Bulvar projesinin 2. etabı, Düdenbaşı Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki 80 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Bitki ve çiçek bahçelerinin, su, ışık oyunlarının olduğu su havuzlarının yer aldığı proje çalışmasıyla bulvarın, Antalyanın turizm kenti imajına yaraşır hale getirilmesi amaçlanıyor. Peyzaj çalışmasıyla bulvar üzerindeki görsel kirlilikte kaldırılacak. Proje kapsamında bulvarın Toptancı Hal Kavşağı bölümüne, su ve ışık oyunlarının olacağı 2 adet su havuzu inşa edilecek.
Kente gelenler görsel şölenle karşılanacak
Kaldırım çalışması ve yürüyüş parkurunun yapılacağı bulvarın, yerleşimin yoğun olduğu bölümlerine, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun grupları konulacak. Yine projenin uygulanacağı 80 bin metrekarelik alanda, üstü kapalı oturma alanlarının bulunacağı dinlenme alanları oluşturulacak. Bulvarın, Teomanpaşa Mahallesindeki kısmına ise basketbol sahası kazandırılacak.
Proje kapsamında bulvar boyunca 80 bin metrekarelik alana, oya ağacı ve turunçgil fidanları dikilecek. Oluşturulacak olan bitki ve çiçek bahçeleri ile de Gazi Bulvarınını kullananlara görsel şölen yaşatılacak.
Kepezi Antalyanın vitrini yapıyoruz
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, yaptıkları vizyon projelerle birlikte ilçenin, Antalyanın vitrini haline gelmeye başladığını söyledi. Tütüncü, Kent Parkı, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi ve Kepez Varsak Park projeleriyle hem ilçeye şehir kimliği kazandırdıklarını hem de Antalyanın marka değerinin artmasına katkıda bulunduklarını belirtti.
Proje 2012de tamamlanacak
Gazi Bulvarındaki peyzaj çalışmasının da Antalyanın güzelleşmesine katkı sağlayacağının altını çizen Başkan Tütüncü, Bu çalışma ile bulvardaki görüntü kirliliğini ortadan kaldıracağız. Bulvarda estetiği ve güzelliği olan yeşil alan düzenlemesi yapacağız. Şehrimize gelen misafirler bu bulvarı kullanıyor. Bu nedenle Antalyamızı, Kepezimizi en güzel şekilde göstermek için Gazi Bulvarını güzelleştirmemiz lazım.dedi.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, 2012 yılının ilk çeyreğinde projeyi bitirmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekledi.
Bulvarının 1. etabı Antalyaya yakıştı
Gazi Bulvarını güzelleştirme projesinin ilk etabı, Düden Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanda gerçekleştirildi. Bu bölümde, trafiği rahatlatmak ve çevredeki binalara ulaşımı sağlamak amacıyla, iki yönlü yol, cep otoparkı, refüj, iş merkezlerinin önüne kaldırım ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Çalışma çerçevesinde 6 bin 700 metre bordür taşı döşendi, iki yönlü yola sıcak asfalt döküldü ve refüje Antalyanın simgesi olan turunçgil fidanları dikildi. Çevre yolu yeşil kuşak projesi çerçevesinde, bulvarın kuzeyindeki eskiyen, hizmet veremez hale gelen parklar da, tadilat çalışması ile yeniden düzenlendi.