Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezin dev projelerinin yapımı 2012de
23 Eylül 2011, Cuma - 19:03Başkan Hakan Tütüncü, Antalyaya prestij kazandıracak olan çok amaçlı ve içerisinde 2 bin kişilik salonun bulunduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi ile 20 milyon TLlik yatırım olan Kepez Varsak Park projelerinin yapımına 2012de başlanılacağını açıkladı.
Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, Yenigün Mahallesinde Ataşhan İnşaat Şirketinde bir grup müteahhitle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Müteahhitlerin taleplerini dinleyen Tütüncü, bugüne kadar açtıkları 200 kilometreye yakın yeni yol, kat artışına yönelik imar revizyonu ve tapu tahsisi çalışmalarıyla ilçede konut yatırımının önünü açtıklarını söyledi.
En fazla inşaat ruhsatını Kepez veriyor
Kepezde yatırımının artmasının göstergesinin de inşaat ruhsat sayısındaki artış olduğunu belirten Başkan Tütüncü, 2010da 1317 adet inşaat ruhsatı verdiklerini, bu yıl ise Eylül ayı itibariyle 1198 adet ruhsat işlemi yaptıklarını ifade etti. Devam eden işlemlerle birlikte bu rakamın yılsonu 1500ü bulacağını ifade eden Tütüncü, Ruhsat sayısının artışı, Kepezdeki değişimin, şehirleşmenin göstergesidir. Yolu olmayan parsel, tarladır. 200 kilometreye yakın imarlı yeni yolu açarak, yatırımın önünü açtık. dedi.
Müteahhitlerle de, gerçekleştirdiği yatırımlarla Kepezde konut yapımının önünü açtığı için Başkan Tütüncüye teşekkür ettiler.
Akdenizin borcu olmayan tek belediyesi Kepez
Kepez Belediye Tütüncü, Gazi Bulvarında faaliyet gösteren Bonia Yapı Marketi de ziyaret etti. Burada market yetkililerinden çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Tütüncü, ilçede şu ana kadar resmi faaliyet raporuna göre 100 milyon TLye yakın yatırım yaptıklarını, geçmiş döneme ait 28 milyon TLlik borcu da ödediklerini anlattı. Bu yatırım rakamı ile daha önceki dönemlerde 5 yılda yapılan hizmetleri, 2. yıllarında ikiye katladıklarını bildiren Tütüncü, Akdeniz çanağında borcu olmayan tek belediyenin de Kepez Belediyesi olduğunun altını çizdi.
Dev projeler belediye bütçesiyle yapılacak
Başkan Hakan Tütüncü, Antalyaya prestij kazandıracak olan çok amaçlı ve içerisinde 2 bin kişilik salonun bulunduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi ile 20 milyon TLlik yatırım olan Kepez Varsak Park projelerine 2012 yılı içerisinde başlanılacağını, bu yatırımların da belediyenin öz kaynakları ile yapılacağını da sözlerine ekledi.