Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezde ders zili çaldı
19 Eylül 2011, Pazartesi - 21:36Kepez ilçesinde, Antalya protokolünün katıldığı törenlerle hem 20112012 eğitim-öğretim dönemi başladı hem de iki okulun açılışı gerçekleştirildi.
İlköğretim Haftası ve yeni eğitim-öğretim yılı dolayısı ile ilk tören Varsak Karşıyaka Mahallesindeki İsmail İltemir İlköğretim Okulunda düzenlendi. Törene Vali Ahmet Altıparmak, AK Parti Milletvekili Gökçen Enç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Kepez Kaymakamlığını vekâletin Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, eğitim camiası çalışanları ile veliler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali Altıparmak, Antalyada yeni eğitim yılında 20 bin öğretmenin görev yapacağını, yaklaşık 400 bin öğrencinin de eğitim göreceğini söyledi. Antalyanın eğitimde çok iyi bir noktaya geldiğinin altını çizen Altıparmak, Bu başarıyı velilerimizin desteği ile devam ettirmemiz gerekiyor. dedi.
Altıparmak, okullardaki eğitim ve öğretim faaliyetlerine verdiği desteklerden dolayı da Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür etti.
Konuşmasının ardından okulu yapan hayırsever İsmail İltemire, plaket takdim eden Vali Ahmet Altıparmak, diğer protokol üyeleri ile birlikte 20112012 eğitim-öğretim döneminin ilk ders zilini çaldı.
Hayırlı olsun temennisi ile okulun açılışını gerçekleştiren protokol, daha sonra bir sınıfı, ziyaret ederek, öğrencileri kitapla ödüllendirdiler. Vali ve beraberindekiler ziyaret ettikleri anaokulu sınıfının öğrencilerine ise oyuncak hediye ettiler.
Kepezde, yeni eğitim yılı dolayısıyla ikinci tören Kuzeyyaka Mahallesindeki İrenoğulları İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. Okulu yapan hayırsever Yusuf İrene plaket sunan Altıparmak, diğer protokol üyeleri ile birlikte hayırlı olsun temennisi ile kurdeleyi keserek, okulun açılışını yaptı.
Başkan Hakan Tütüncü de, 2011-2012 yeni eğitim yılında öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi. Tütüncü, eğitim yılı öncesi birçok okulda tadilat ve çevre düzenlemesi çalışması yaptıklarını, bundan sonra da eğitime destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.