Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Zafer mahallesine hizmet yağıyor
9 Eylül 2011, Cuma - 15:57Kepez Belediyesi, Zafer mahallesinde 20 bin 500 metre karelik alanda yaptığı park çalışmasının ardından, şimdide bölgede asfalt çalışmasına başladı.
Yıllardır miting alanı olarak kullanılan, ancak düzenlenen mitingler dışında atıl halde bekletilen Zafer Mahallesi 2617-2622 sokak arası, Kepez Belediyesinin hazırladığı projeyle park olarak düzenlenerek, geçtiğimiz günlerde bölge halkının hizmetine sunuldu. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Zafer mahallesinde hizmet veren bazı taksi duraklarında kilit taşı döşemesi, Kapalı Halk Pazarında korkuluk çalışması, masa ve bank, spor aletleri ve kamelya montajı ile 170 adet ağaç ve bitki dikimi yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün 8 ay gibi kısa bir süre içinde yaptığı, bu çalışmalara paralel olarak Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüde bölgede asfalt çalışmalarına başladı.
Parkın ardından şimdide otopark düzenlemesi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede her mahalle için ayrı ayrı projeler ürettiklerini belirterek, Zafer mahallesinde mitingler dışında yıllardır atıl halde kalan 20 bin 500 metre karelik alanı park olarak düzenlediklerini ve geçtiğimiz günlerde halkın hizmetine sunduklarını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yapmış olduğu parkın yanında bulunan, 5 bin metre karelik boş alanda da Fen İşleri Müdürlüğünün asfalt çalışmalarına başladığını bildirdi. Park alanı çevresinde, halı saha tesisi, kapalı halk pazarı ve düğün salonu olması sebebiyle, zaman zaman mahallelilerin park sorunu yaşadığını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, stabilize asfalt kaplama yaptıkları 5 bin metrekarelik alanı, otopark olarak halkın hizmetine sunacaklarını kaydetti.
Park ve otopark Zafer mahallesine değer katacak
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez ilçesine yapılan projeler ve yatırımlar ile, her geçen gün yeni bir değer kattıklarını belirterek, son birkaç yıl içinde gerek inşaat çalışmalarıyla olsun, gerek ise düzenlenen sosyal etkinliklerle olsun, Kepezin hızla modernleştiğini belirtti. Her mahallenin sorunlarını tek tek ele aldıklarını ifade eden Tütüncü, Zafer mahallesinin park ve otopark sıkıntısını da yapılan bu projeler ile çözdüklerini söyledi.