Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezden okullara yüzde yüz destek
8 Eylül 2011, Perşembe - 17:40Kepez Belediyesi, yeni eğitim yılı öncesi 15 okulun bahçesine 2 bin 140 ton sıcak asfalt döktü; birçok okulun da bakımını, onarımını ve çevre düzenlemesini yaptı.
Eğitime yüzde yüz destek veren Kepez Belediyesi, 20112012 eğitim-öğretim yılının başlamasına haftalar kala, ilçedeki okulların fiziki alandaki problemlerini gideriyor.
Daha önceki yıllarda ilçedeki birçok okulun hizmet talebini karşılayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün talimatıyla bazı okullarda bakım ve onarım çalışması yapılıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, yeni eğitim yılı öncesi okullarda hizmet seferberliği başlattı. Başkan Tütüncünün, 20102011 eğitim yılında okulları ziyareti sırasında, idarecilerin dile getirdiği talepler karşılanıyor.
15 okula 2 bin 140 ton asfalt
Fen İşleri Müdürlüğü, toz ve toprak içerisindeki 12 okulun bahçesine 2 bin 140 ton sıcak asfalt döktü. Sıcak asfalt çalışması, Esen İlköğretim Okulunda, Ruhi Sunar İlköğretim Okulunda, Altınova İlköğretim Okulunda Ayten Çağıran Ticaret Meslek Lisesinde, Nazime Baki Saatçıoğlu Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde, Ahmet Coşkun Bulut İlköğretim Okulunda, Şahinevler İlköğretim Okulunda, Kültür İlköğretim Okulunda, Çağlayan Lisesinde, Ali Rıza Altıntaş İlköğretim Okulunda, Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunda, Şelale İlköğretim Okulunda, İsmail Hakkı Kaya İlköğretim Okulunda ve Varsak İlköğretim Okulunda yapıldı.
Engelli öğrenciler de unutulmadı
Yine Beşkonak İlköğretim Okulunda, Hüseyin Ak İlköğretim Okulunda, Metin Çiviler Lisesinde, Habibler İlköğretim Okulunda, Hızır Reis Ticaret Meslek Lisesinde bahçe duvarı çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışmada 5 ton demir kullanıldı.
Kepez Belediyesi, okullardaki bakım ve onarım çalışmasında, tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli öğrencileri de unutmadı. Süleyman Demirel İlköğretim Okuluna ve Atatürk Endüstri Meslek Lisesine, tekerlekli engelli sandalye kullanımı için rampa inşa edildi.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü de, Ömer Dikmek Lisesinde, Nevzat Saygan Anaokulunda, İsmet İnönü Kız Meslek Lisesinde, Özdilek İlköğretim Okulunda, Ünsal İlköğretim Okulunda, Çağlayan Lisesinde, Kanal Anaokulunda ve Mimar Sinan İlköğretim Okulunda, çim biçimi, budama, temizlik, bakım ile masa-bank konulması ve kilit taşı döşenmesi çalışmalarını gerçekleştirdi.
4 okula spor salonu
Yapılan bu çalışmayla, fiziki alanlarda sıkıntısı olan okullar, eğitim-öğretim yılına hazır hale getirildi. Kepez Belediyesi, fiziki şartlarını iyileştirdiği okullara, temizlik hizmeti de veriyor. Oluşturulan bir ekip tarafından, 15 günde bir, ilçedeki okulların iç ve dış hijyen temizliği yapılıyor. Okullara spor malzemesi, kitap desteğinde bulunan Kepez Belediyesi, Beşkonak İlköğretim Okulu, Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ve Varsak İlköğretim Okulunun bahçesine çadır tarzı spor salonu kazandırdı.
Eğitimin kalitesini artırıyoruz
Başkan Hakan Tütüncü de, yeni eğitim yılında idarecilere, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi. Tütüncü, eğitime yüzde yüz destek veren bir idare olarak, eğitim yılı öncesi fiziki alanda problemi olan okullarda bakım ve onarım çalışması başlattıklarını söyledi. İlçedeki okullarda eğitim kalitesinin artmasına, çocukların sağlıklı ve sorunsuz kurumlarda eğitim almalarına önem verdiklerini belirten Tütüncü, imkânları ölçüsünde, okulların fiziki alanlarda yaşadıkları sıkıntılarına, yardımcı olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.