Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezde bayram öncesi gıda denetimi
25 Ağustos 2011, Perşembe - 19:35Kepez Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde, gıda imalathaneleri ve satış noktalarında yaptığı denetimleri sıklaştırdı.
Kepez Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede bayram tatlısı üreten işletmeler başta olmak üzere, gıda üretim yerlerini denetliyor. Her işletmede öncelikle üretim ve satış mekanlarındaki hijyen koşulların sağlanıp sağlanmadığı, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleri ile çalışma koşulları denetlendi. Kontrollerde öncelikle işletmelerin eksiklerini tamamlamaları istenirken, bazı işletmeler yazılı olarak uyarılarak, sağlıklı ve hijyen koşulları oluşturmaları için kendilerine bir hafta süre verildi.
Kepez ilçesi doğu, batı ve merkez olmak üzere üç koldan denetime alan zabıta memurları, bölgede üretim yapan 38 imalathane ve 41 fırında denetim yaptı. Gramaj kontrolünden, hijyen kurallarına, çalışanların sağlık karnelerinden üretim alanlarına kadar, pek çok konuda denetimden geçirilen iş yerlerinde, halkın sağlıklı ve güven içinde tüketim yapabilmeleri için uygun koşullar aranıyor.
Amaçlarının tüm işletmeleriyle, sağlıklı bir kent oluşturmak olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bayram öncesi tatlı, şeker ve pasta gibi üretim yapan imalathanelerde yoğunluk olmaktadır. Hemşehrilerimizin aldığı ürünlerin sağlıklı çıkmasını istiyoruz. Bu düşünceyle hareket eden ekiplerimiz, denetimlerini aralıksız sürdürecektir dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halk sağlığı ile yakından ilgilenildiğini ifade ederek, denetimlerin süreceğini ve sağlıksız ürünlere asla izin vermeyeceklerini de vurguladı.