Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezin İmam Hatip Lisesinin temeli atıldı.
20 Ağustos 2011, Cumartesi - 17:45Kepez Belediyesinin, Kültür Mahallesinde meclis kararı ile tahsis ettiği araziye yapılacak olan Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin temeli, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzkereci Egemen Bağışın da katıldığı törenle atıldı.
Eğitime yüzde yüz destek veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, gayretli çalışmaları neticesinde ilçeye bir eğitim kurumu daha kazandırılıyor. Kepez Belediyesinin, Kültür Mahallesinde tahsis ettiği araziye inşa edilecek olan İmam Hatip Lisesinin temeline, düzenlenen törenle ilk harç konuldu.
Bağış ve Çavuşoğlu törende.
Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin temel atma törenine Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzkereci Egemen Bağış, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlunun yanı sıra AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Enç, Hüseyin Samani, Menderes Türel, Antalya Valisi Dr Ahmet Altıparmak, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, bürokratlar, meclis üyeleri, iş adamları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Mehteran gösterisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Başkan Tütüncü, birçok mahallede şehirleşme hamlesi başlattıklarını söyledi.
Kültürde şehir kuruluyor.
Okulun yapılacağı Kültür Mahallesinde yaşayanların 30 yıldır gayrimenkul hukuku problemi ile uğraştığını anımsatan Tütüncü, Bir yıl öncesine kadar bir tane inşaat yapılmayan, gecekondu merkezi olan Kültür Mahallesinde, yaptığımız tapu tahsisi ve kat artışı sonucu şimdi çok güzel bir şehir kuruluyor. diye konuştu.
Tütüncü, Kepezde maddi kalkınmayı gerçekleştirirken eğitimde, kültürde, sanatta, sağlıkta, sporda da çok önemli hizmetler yaptıklarını bildirdi.
Başkan Hakan Tütüncü, 430 bine yaklaşan nüfusu ile Antalyanın en büyük ilçesi olan Kepezin İmam Hatip Lisesi hayalini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Elbirliği Kepeze güzel bir lise yapıyoruz. Okulun yapılacağı alan, Kepez Belediyene ait bir araziydi. Bu araziyi meclis kararı ile Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis ederek Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin temel atma törenini gerçekleştirdik. Bürokratlarımla birlikte İmam Hatip Lisesi için çok özel çalışmalar yaptık. Lisenin, mimarisinden yer seçimine kadar her şey ciddi bir özelin eseridir.
Selçuklu mimarisinde olacak.
Okulun mimari projesinin, Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapıldığı bilgisini veren Başkan Tütüncü, bu mimari yapısıyla da Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin, Türkiyedeki okullar arasında yapılacak olan mimari değerlendirmede en üst sırada yer alacağını kaydetti.
Tütüncü, el birliği, gönül birliği ile yapacakları okuldan çok güzel nesillerin yetişeceğin de altını çizdi.
Destek verenlere teşekkür.
Tütüncü, katılımından dolayı Bakan Egemen Bağışa, gayretlerinden ve devletin her türlü imkanını sunduğu için Vali Altıparmaka, protokollerin yapılması sırasındaki gayretleri için İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülaya, arazinin tahsisine, mecliste evet oyu veren meclis üyelerine, okulun mimari ve statik projenin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Samani: Hayırsever desteği en fazla Antalyada
Konuşmasında Türkiyede, en çok hayırsever desteği ile okul yapılan illerin başında Antalyanın geldiğine değinen AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de Her geçen gün Antalyanın eğitim kalitesinin artığına şahit oluyoruz. Çünkü artık Antalyaya, devlet-hayırsever işbirliği nitelikli okullar yapılıyor. Bunun güzel bir örneği de Kültür Mahallesine yapılacak olan Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinde görüyoruz.dedi.
Vali: Merhametli insanlar yetişecek.
Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise okul yatırımında emeği olanlara teşekkür ederek şunları söyledi: Antalya, eğitimde, okuma yazma ve kitap okuma oranında hep ilk sıralarda yer almıştır. 2011 Lisans Üstü Yerleştirme sonuçları açıkladığında Antalyamızı ilk sırada gördük. Onurlu, güzel bir haberdi. İmam Hatip Liselerinin, merhametli insanlar yetiştireceğine, merhametli yöneticiler, eğiticiler yetiştireceğine inancım sonsuz.
Bakan: liseden one minute diyen gençler çıkacak.
Okulun temel atma törenini, 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Gününde yaptıklarını hatırlatanAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzkereci Egemen Bağış da Antalyalılara, yaşanan insanlık dramını dünya kamuoyuna getirmek amacı ile Somaliye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın selamını getirdiğini belirterek konuşmasına başladı.
Temel atma töreni ile Önemli ve hayırlı hizmetin ilk adımını attıklarına işaret eden Bağış, Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türkiyenin geleceğinde önemli hamleleri gerçekleştirecek, dünyaya dik duruşuyla, gerektiğinde one minute diyebilecek, Türkiyenin ve bölgenin sorunlarını çözebilecek nice kabiliyetli gencimizin yetişmesine vesile olacaktır görüşünü dile getirdi.
İmam Hatip mezunları Türkiyeyi lider yapıyor.
İmam Hatip Liselerinin ilim-irfan yuvası olduğunu ifade eden Bakan Bağış, konuşmasında şunları kaydetti: İmam Hatip Lisesinde okuyanlar, bu ülkede farklı muamele görseler bile bu ülkenim sorunlarını aşmakta herkesten daha mahir olduklarını, çok net bir şekilde hizmetleriyle, millete ve vatana olan sevgileriyle ortaya koydular. Siz artık muhtar olamazsınız denilmesine rağmen, kat sayı engeline rağmen, başörtüsü deyip kızları evlere hapsetmelerine rağmen bugün; İmam Hatip mezunları Türkiyeyi dünyanın 16. en büyük ekonomisi haline getirmekte kalmayıp dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri yapmak için kolları sıvadılar. Bugün Türkiye Cumhuriyetinin İmam Hatip Lisesi mezunu bir Başbakanı, Somalide yaşanan insanlık dramını dünya kamuoyuna taşıyor."
Antalya Müftüsü Mahmut Yeleserin duasının ardından Egemen Bağış, törende yer alan protokolle birlikte butona basarak, Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesinin temelini attı.
Kültür Mahallesinde, Kepez Belediyesinin, meclis kararı ile tahsis ettiği 8 dönümlük araziye inşa edilecek olan lise, devlet-hayırsever işbirliği ile yapılacak.