Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü Kayserililer ile Kepez iftar çadırında buluştu
19 Ağustos 2011, Cuma - 19:33Kayseri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimi, Ramazan ayı boyunca her gün binlerce vatandaşın iftarını yaptığı Kepez Belediyesi iftar çadırında yemek verdi.
Kayseri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Rıza Paksoy, geçtiğimiz yıllarda otel yada lüks restorantlarda iftar yemeği verdiklerini, ancak bu yıl Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün daveti üzerine, iftar çadırında vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi.
Otel salonlarından çadıra
Kayseri Dernek Yönetimi yanı sıra Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün de katıldığı iftar yemeğinde özünde yardımlaşma ve dayanışma kavramlarından oluşan Ramazan ayına uygun bir şekilde iftar yaptıklarını dile getiren Dernek Başkanı Paksoy, Kayserililer Derneği olarak 1500 vatandaşa çadırda, Eğitim -Araştırma ve Atatürk Devlet Hastanelerinde ise hastalarını bekleyen 200 refakatçi olmak üzere 1700 kişiye iftar yemeği vermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Otel yada restoran yerine Başkan Hakan Tütüncünün de önerisi üzerine çadırda iftar yapmayı uygun gördüklerini ve dernek yönetimi olarak bunu gelenek haline getirme kararı aldıklarını söyledi.
Kepez iftar çadırında Kayserililer buluşması
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yardım ve dayanışmanın öne çıktığı bu ayda Kayseri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Kepez Belediyesi iftar çadırında vatandaşlarla bir arada iftar yapmasını son derece önemli bulduğunu söyledi. 11 ayın sultanı Ramazan ayının anlamına uygun bir şekilde davranmanın önemine değinen Tütüncü, bir şekilde Antalyaya göç eden ve dernek çatısı altında memleket özlemini gidermeye çalışan Kayserililerin, Kepez Belediye Başkanı olarak her zaman yanlarında olduğunu bildirdi.
Her fırsatta hemşeri dernekleriyle bir araya gelerek, onların sorunları ve beklentileri hakkında bilgi almaya çalıştığını dile getiren Başkan Tütüncü, bu anlamda Kayserililer Derneğinin her zaman yanlarında olduğunu ve imkanlar ölçüsünde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.