Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Çankırı Yaran Kültürü Kepezde hayat buldu
15 Ağustos 2011, Pazartesi - 21:27Kepez Ramazan etkinlikleri, Oğuzlardan günümüze ulaşan ve Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan yaran kültürü gösterileriyle devam etti.
Kepez Belediyesince bu yıl üçüncüsü organize edilen Ramazan ayı etkinlikleri tüm coşkusuyla devam ediyor. Hafta sonu sevilen sanatçı Şükriye Tutkun konseriyle büyük bir müzik ziyafeti yaşayan Antalyalılar, son olarak Çankırı Çivi Köyü Yaran Folklor Grubunun bir birinden ilginç gösterisiyle keyifli bir akşam geçirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Çankırıdan etkinliklere katılan Çivi Köyü Yaran Folklor ekibine teşekkür ederek çiçek takdim etti. Başkan Hakan Tütüncü, Oğuzlardan günümüze ulaşan ve Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan yaran kültürünün Kepezde hayat bulduğunu belirterek, geçmiş değerlerimize sahip çıkmanın önemini vurguladı.
Başkan Tütüncüye tuz kayadan yapma hediye
36 kişiden oluşan Çankırı Yaran Folklor ekibi, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında kendilerini Kepeze davet eden Başkan Tütüncüye Çankırı Tuz Mağarasından çıkarılan kayadan yapma bir gece lambası hediye etti.
Yaran Folklör ekibinin oyunlarına vatandaşlarda katıldı
Orta oyunu ve çeşitli oyunlarının yer aldığı Yaran Folklor ekibi gösterilerine vatandaşlar da dahil oldu. Binlerce kişinin izlediği oyunlar vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Orta oyunu gösterisine oyuncu olarak katılan kimi vatandaşlar, Yaran Kültürünün bir parçası olurken, oldukça da keyifli anlar geçirdiler.