Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepeze Aspendos gibi anfi tiyatro
12 Ağustos 2011, Cuma - 23:03Kepez Belediyesi, Kent Ormanı Projesinin 2. etabı Meşe Kapısında, tarihi Aspendos mimarisinde, ulusal ve uluslararası organizasyonların yapılabileceği 2 bin kişilik anfi tiyatro yapacak.
Kepez Belediyesi, 500 kişilik kültür merkezi, 2 bin kişilik çok amaçlı kongre ve sergi merkezinin ardından, ilçeyi kültür ve sanat şehri yapacak bir projenin daha hazırlığını tamamladı.
Kepez Belediyesi, yaz aylarında birçok sanatsal etkinliğin yapıldığı Antalya şehir merkezine, ikinci bir anfi tiyatro kazandırıyor. Kent Ormanı Projesinin 2. etabı olan Meşe Kapısı bölümünde 2 bin kişi kapasiteli anfi tiyatro inşa edilecek. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı mimarlar tarafından tiyatronun projesi hazırlandı.
Her türlü profesyonel etkinlik yapılabilecek
Doğaya uygun şekilde mimari projesi hazırlanan, tarihi anfi tiyatrolara benzerliği ile dikkat çeken gösteri yeri, 2 bin 800 metrekarelik alana inşa edilecek. Kepeze hareket getirecek olan anfi tiyatro, ulusal ve uluslararası sanatsal ve kültürel organizasyonların icra edileceği şekilde inşa edilecek. Bu kültür ve sanat tesisinde sahne, kulis, soyunma odaları, teknik oda, büfe, seyirciler için lavabolar bulunacak.
Kepez kültür ve sanat şehri oluyor
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, ihalesinin yapılmasının ardından, anfi tiyatronun yapımına başlanılacağını belirtti. Kepezin bir hayalini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Tütüncü, tesisi, ormana zarar vermeyecek şekilde inşa edeceklerini ifade etti. Tütüncü, büyük oranda tamamlanan 500 kişilik Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, projesi hazırlanan 2 bin kişilik kongre ve sergi merkezi ve 2 bin kişilik anfi tiyatro projesi ile Kepezin, kültür ve sanat şehri olması yolunda, önemli bir adım attıklarını söyledi.
Tütüncü, Anfi tiyatro projesi ile meşe kapısı dediğimiz bölge, karanlık olmakdan kurtulacak ve aydınlanacak. 2 bin kişilik anfi tiyatrosu ile birlikte Kepez, yaz aylarında birçok kültürel, sanatsal etkinliğin, konserlerin yapıldığı bir ilçe haline gelecek. diye konuştu.