Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezliyim Antalyayı geziyorum
10 Ağustos 2011, Çarşamba - 18:46Kepez Belediyesi, denize gidemeyen, Antalyanın tarihi ve turistik yerlerini ve şehir merkezini göremeyen ilçedeki çocuklara, Antalyayı gezdiriyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eğitici bir sosyal sorumluluk projesi ile aydınlık Türkiyenin geleceği olarak gördüğü çocuklara sahip çıkıyor.
Kepez Belediyesi, çeşitli nedenlerle yaşadıkları şehrin tarihi, kültürel mekânlarını, şehir merkezini göremeyen ilçedeki çocuklara yönelik, Antalyayı gezebilmeleri ve tanıyabilmeleri amacı ile Kepezliyim Şehrimi Geziyorum projesi başlattı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Rehberler Odası işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında ilçede yaşayan dezavantajlı çocuklar, Antalyanın tarihi ve kültürel mekânlarını gezecekler. Yaz tatili boyunca sürecek olan projede, 160 çocuk, rehberler eşliğinde tarihi ve turistik yerleri tanıma imkânı bulacak.
Müzeyi, kum heykelleri ve Kent Ormanını gezdiler
Gezi sırasında çocukların yemek ve diğer ihtiyaçları da ücretsiz olarak karşılanıyor.
Kepezliyim Şehrimi Geziyorum projesinin ilk gününde Kepezli çocuklar, Antalya Müzesini, Antalya Kum Heykel Festivali Sergisini, falezlere dökülen Düden Şelalesini ve Kent Ormanını gezdiler.
Başkan Hakan Tütüncü de, çocuklara Antalya Müzesi ziyaretinde eşlik etti.
Burada çocuklarla gezi ile ilgili sohbet eden Başkan Tütüncü, toplum kesimleri arasında dengeyi sağlama ve sosyal ihtiyaçların karşılanması açısından Kepezliyim Şehrimi Geziyorum sosyal sorumluluk projesini başlattıklarını söyledi.
Kepezde denizi görmeyen çocuklar var
Kepezde yaşayıp da denizi görmeyen bir hayli çocuğumuzun olduğunu söylersek bu yanlış olmaz, diyen Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Kepezin mahallelerini gezerken bunu görüyoruz. Kepezdeki çocukların, yaşıtları gibi Antalyamızı tanıma, tarihi, turistik mekânlarını görme hakkı var. Kepezde denizi görmeyen öğrencimiz kalmayacak. Bu şehirde yaşıyorum ama Antalyayı şöyle bir güzel gezemedim, diyen öğrencimiz kalmasın arzusu içerisindeyiz.
Kentlilik bilinci oluşturmak istiyoruz
Bu projenin sosyal bir amaca yönelik olduğunun altını çizen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, bu ve buna benzer projelerle ilçede yaşayanların, sosyal ihtiyaçlarına da cevap vermeyi ve kentlilik bilincini oluşturmayı arzuladıklarını bildirdi.
Tütüncü, projeye destek veren Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Antalya Rehberler Odasına teşekkür etti.
Geziye katılan çocuklar da, proje ile göremedikleri yerleri görme imkanını kendilerine sunduğu için Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür ettiler.