Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Sanayinin vitrin projesinin yapımı başladı
10 Ağustos 2011, Çarşamba - 18:39Kepez Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi ile Yeşil Antalya Sanayi Sitesinin girişinde yer alan 75. Yıl Caddesindeki peyzaj düzenlemesinin 1. etabının inşasına başladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, aydınlatma problemini çözdüğü 75. Yıl Caddesini, şimdi de güzelleştiriyor. Her gün binlerce sanayi çalışanının ve ziyaretçinin kullandığı cadde, yeşil alan düzenlemesiyle hurdacı işgalinden temizleniyor, sosyal yaşam alanı haline getiriliyor. 75. Yıl Caddesinde uygulanacak olan peyzaj çalışmasının 1. etabının yapımına, ihalesinin yapılmasının ardından başlandı.
2 kilometrelik kısım yeşillendirilecek
Kepez Belediyesi, Gazi Bulvarında sınırındaki bölümünde yaptığı yeşil kuşak çalışmasının benzerini, 75. Yıl Caddesinde de uygulayacak. Peyzaj düzenlemesi, Ferro Krom Fabrikasının önünden Akdeniz Sanayi Sitesinin 1. nolu girişindeki 2 kilometrelik kısmı kapsıyor. Düzenlenme ile cadde üzerindeki çirkin bir görüntü oluşturan hurdacı işgallerinin kaldırılması amaçlanıyor. Yeşillendirme çalışmasının yapılacağı caddede, dinlenme alanları oluşturuluyor, yürüyüş yollarına ise kilit taşı döşeniyor.
Sanayiye vitrin kazandıracağız
Başkan Hakan Tütüncü de, bu proje ile büyük önem verdiği Akdeniz Sanayi Sitesi ve Yeşil Antalya Sanayi Sitesine modern bir vitrin kazandıracaklarını belirtti.
Başkan Tütüncü, peyzaj çalışmasının 2.etabını da 2012de caddenin Vakıf Çiftliğinin kısmında başlanılacağını ifade etti.