Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Ölümünün 3. yılında ismi Kepezde yaşatıldı
8 Temmuz 2011, Cuma - 18:21Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Şair Erdem Bayazıtın ismini, ölümünün 3. yıldönümünde meclis kararı ile kültür merkezine vererek, ilçede ölümsüzleştirdiklerini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Sakarya Bulvarında Yeni Emek Mahallesinde yapımı süren Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde incelemelerde bulundu. Tütüncü, yetkililerden kültür merkezinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Tütüncü, Ekim 2010 tarihinde temelini attıkları kültür merkezinin açılışını da 2011 Ekim ayı içerisinde yapmayı planladıklarını belirtti.
Kepezin ilk kültür merkezi
Tütüncü, Kepezin bu ilk kültür merkezinin, ilçenin kültürel ve sanatsal etkinliklerinin yapılabileceği salon ihtiyacını karşılayacağını bildirdi. Kültür merkezinde sinemadan tiyatroya, konferanslardan panellere, sergilere kadar birçok kültürel etkinliğin yapılabileceğine değinen Başkan Hakan Tütüncü, Bu güzel eser, Kepezin ilk kültür merkezi olma özelliğini taşıyor. Çevre düzenlemesiyle, oto parkıyla bu kültür merkezi Kepezin de değerini ve kalitesini artıracaktır. Erdem Bayazıt Kültür Merkezinin, Kepeze kültür ve sanat şehri olması için de katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu yapıyı, Kepeze kazandırmaktan, Antalyaya kazandırmaktan gurur duyuyoruz. görüşünü dile getirdi.
Ölümünün 3. yılında vermemiz anlamlıydı
Kültür merkezine, Şair Erdem Bayazıtın isminin verilmesini de değerlendiren Tütüncü,
Meclis kararı ile kültür merkezine, Şair Erdem Bayazıtın ismini verdik. Bu güzel yere ölümünün 3. yıldönümünde Erdem Bayazıt ismini vermemiz de bizim için çok anlamlıydı. Bayazıt, Türk irfanına, Türk kültürüne çok olumlu katkılar yapmış; düşünce dünyasına çok farklı bir bakış açısı kazandırmış şairlerden, düşünürlerden, fikir adamlarından ve proje adamlarından birisidir. diye konuştu.
Şairin ismini Kepezde ölümsüzleştirdik
Başkan Tütüncü, edebiyata getirdiği yeni soluktan, düşünce dünyasına sağladığı katkılardan ve Devlet Planlama Teşkilatındaki görevi ile ülkeye yaptığı hizmetlerden dolayı, Erdem Bayazıta minnettar olduklarını da ifade etti.
Tütüncü, milletin gönlünde müstesna bir yere sahip kişilerin isimlerinin yaşatılmasının, vatandaşların o isimleri tanımaları bakımından önemli olduğunun altını çizdi. Düşünce adamlarının isimlerinin hafızalarda diri tutmanın, önemli bir kültürel hizmet olduğunu dile getiren Tütüncü, Artık ölümünün 3. yıldönümünden itibaren Erdem Bayazıt ismi, bu kültür merkezinde ölümsüzleşmiş olacak. Geride bıraktığı şiirleri, düşünceye yönelik yazıları, kültürel mirası da dünya durdukça burada yaşayacak. Erdem Bayazıt isminin de kültür merkezinde çok şık duracağını inanıyorum. Ölümünün 3. yıldönümünde şairi, rahmetle, şükranla anıyorum. ifadesini kullandı.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde neler var?
Başkan Tütüncü, kültür merkezine şairin isminin verilmesine olumlu destek veren Kepez Belediye Meclis Üyelerine de teşekkür etti.
Bu arada Başkan Hakan Tütüncünün, kültür merkezinin temel atma töreni afişini, çerçeveleterek çalışma odasının duvarına asması da, bu yatırıma verdiği önemi gösteriyor
Meydan düzenlemesi, su havuzu, otopark, yeşil alan ve dinlenme alanlarıyla birlikte kültür merkezi, 20 dönüm alandan oluşuyor. 8 köşeli Selçuklu Yıldızı temalı Kültür merkezinde 500 kişilik büyük salon, (8kişilik engelli koltuğu bulunuyor), kütüphane, 265 m2lik sahne, sergi ve fuaye, dinlenme ve VİP odası, idari ofis, sanatçı girişi, kulis odaları ve kafeterya bulunuyor.