Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
KBT tiyatrocu yetiştiriyor
23 Haziran 2011, Perşembe - 21:32KBTnin, 2010-2011 dönemi kursiyerleri, eğitim yılının sonunda Geç mi Kaldık adlı oyunu sahneleyerek, ilk sanne deneyimini yaşadılar. Genel Sanat Yönetmenliğini Abdullan Süreklinin yaptığı, Tülin Tümtürkyılmazın hazırladığı oyun, Yeni Mahalle Semtevinde seyirci ile buluştu.
Oyunu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ile kursiyerlerin aileleri de izledi.
Kursiyerler, doğaçlama tekniğinden yola çıkarak sahneledikleri oyunda, başarılı bir performans gösterdiler.
Katılım belgelerini Tütüncü verdi
Oyunun sonunda sahneye çıkan Başkan Tütüncü, oyuncuları tebrik etti. Tütüncü, eğitim kursunu veren eğitimciler Özlem Davutoğluna Sonay Yenere ve Tülin Tümtürkyılmaza plaket verdi. 2009-2010 ve 2010-2011 eğitim sezonu kapsamında kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler katılım belgelerini Tütüncünün elinden aldı.
Burada bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, göreve gelir gelmez Abdullah Sürekliyi genel sanat yönetmenliğine getirerek KBTyi kurduklarını söyledi. Tütüncü, Süreklinin önderliğinde KBTnin, 2 yılda dört tane oyunu Kepez halkıyla buluşturduğunu belirterek, KBTyi kurmak, Kepezimiz için yaptığımız en önemli kültürel aktivitelerden bir tanesi oldu dedi.
Tiyatro eğitimi verilmesinden memnun oldum
KBTnin, gençlere tiyatro eğitimi vermesinin kendisini memnun ettiğine değinen Tütüncü, konuşmasında şunları kaydetti: Amatör ruhla, profesyonel bir anlayışın sergilenmesi için gayret gösterildi. 26 aylık belediye başkanlığım süresince bu çalışmaları yakından takip ettim. Kursiyerlerimizin hem Antalya, hem de sanat ve tiyatro için güzel işler yapacaklarına inanıyorum. Kepez Belediyesinin ilgi ve dikkatleri bu kursiyerlerimizin üzerinde olacaktır. Kursiyerlerin oyununu izlerken birkaç tane proje aklıma geldi. Bu projeleri Abdullah Sürekli ile paylaşacağım.
110 kursiyere ücretsiz tiyatro eğitimi
Tütüncü, ücretsiz eğitim kursunu düzenleyen KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekliye, kursu veren eğitimcilere ve kursiyerlere teşekkür etti.
2010 / 2011 tiyatro eğitim sezonunda yaşları 16 ile 35 arasında değişen 110 kursiyere, 32 haftada, 240 saatlik ücretsiz tiyatro eğitim kursu verildi. Eğitim programı, sahne bilgisi, oyunculuk, tiyatro teknikleri, diksiyon, Türk ve Dünya tiyatro tarihi ve şan derslerinden oluşmuştu.
Haftanın iki gününü kapsayan eğitim, Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlileri, konusunda uzman müzik eğitimcileri, drama liderleri ve tiyatro sanatçıları tarafından verildi