Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez AKMEKten yıl sonu sergisi
16 Haziran 2011, Perşembe - 22:11Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, 41 projesinden biri olan ve bu gün itibariyle 4 ayrı noktada hizmet veren Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), 2010-2011 dönemi eğitim yılını tamamladı. Kursiyerler, AKMEK Sakarya Kurs Merkezi binasında düzenlenen yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünlerini vatandaşların beğenisine sundu.
AKMEK Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisiyle başlayan serginin açılış konuşmasını yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz yıl sayısı iki olan meslek eğitim kurslarına bu yıl iki yeni kurs merkezi daha eklediklerini ve bu merkezlerde 5 bine yakın kursiyere 57 ayrı branşta eğitim verdiklerini söyledi.
Bu kursiyerlerin yüzde 70ini bayanların oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Tütüncü, AKMEKe katılan bazı kursiyerlerin, edindikleri el becerileri ile aile ekonomisine küçük de olsa katkı sağladıklarını belirterek, AKMEK ile ev hanımlarına hobilerini geliştirebilme fırsatı sunduklarının da altını çizdi. Belediyeciliğin sadece yol, imar yada park yapmak olmadığını gayet iyi biliyoruz. diyen Başkan Tütüncü, Bir şehirde yaşayan insanların sosyal yönden gelişmelerini sağlamak, onlara çeşitli sosyal ortamlar sunmak ve o insanları sosyal ortamların içerisine çekebilmek günümüz belediyeciliğin en önemli görevlerindendir. diye konuştu.
İki yeni AKMEK geliyor
Başkan Hakan Tütüncü, AKMEK ile sosyal belediyeciliğe iyi bir örnek oluşturduklarını belirterek şu an için 4 olan kurs merkezlerin sayısını önümüzdeki yıl içinde 6ya çıkarmayı planladıklarını söyledi.
Kepezde sosyal ve kültürel hizmete önem veriyoruz
Kepezde belediyecilik hizmetleri noktasında önemli bir sıçramanın yaşandığına dikkat çeken Başkan Tütüncü, Sosyal belediyecilik noktasında da bugüne kadar yapılmamış birçok hizmeti halkımızın istifadesine sunuyoruz. Kepez Belediyesi Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarının, konserinde hepimiz çok farklı duygular yaşadık. Kepezüstüne çıktığımız zaman da 140 bin metrekarelik Kent Ormanını yeşil doku şeklinde Antalyalıların hizmetine açtık.
Sakarya Bulvarında yapımı büyük ölçüde tamamlanan Kültür Merkezini bu yıl hizmete açıyoruz. Varsakta inşası devam eden ve önümüzdeki birkaç ay içinde hizmete açmayı planladığımız Butik Kültür Merkeziyle bölge halkına sosyal ve kültürel hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Kepezin iki ayrı ucu Sütçüler ve 75.Yıl Caddesi üzerine yapmayı planladığımız Semt Konağı projelerini önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarıyoruz. Bu proje bu yıl içinde tamamlanıp halkın hizmetine açılacak. Yıllardır atıl halde bekletilen ORÜSün bulunduğu alanda sosyal ve kültürel aktivitelerin yapılabileceği projeyi gelecek yıl başı itibariyle hayata geçiriyoruz. Tüm bu hizmetleri belediyenin öz kaynaklarıyla borçlanmadan yapıyoruz. diye konuştu.
Başkan Tütüncü konuşmasının ardından sergiye katılan Ak Parti Antalya milletvekili Gökçen Enç, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Kepez Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile birlikte başarılı olan kursiyerlere plaket takdim etti.
Sergi 22 Haziran Çarşamba akşamına kadar açık olacak.