Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü seyir terasını inceledi
15 Haziran 2011, Çarşamba - 17:17Başkan Hakan Tütüncü, Antalya kent merkezinin ve denizin kuşbakışı izlenebildiği alana inşa edilen seyir terası parkını gezdi. Tütüncü, inceleme gezisinde yetkililerden parkta devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. İnceleme sırasında taş ustalarının duvar örmesini bir süre izleyen Başkan Tütüncü, sohbet ettiği işçilere kolay gelsin dileğinde bulundu.
Tütüncü, Antalyanın yeni cazibe merkezi olmaya aday seyir terasının yapımının 5 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi. Seyir terası parkı ile Masa Dağı bölgesini, bir dinlenme ve eğlence mekânı haline getirmek istediklerini belirten Tütüncü, Kent Ormanı, Antalyanın nasıl sosyal yaşam merkezi haline geldiyse, Masa Dağındaki seyir terası da aynı şekilde Antalyanın cazibe yeri olacak. diye konuştu.
Seyir terası, Çankaya Mahallesi Barış Manço Bulvarı yanındaki 15 dönümlük araziye yapılıyor. Park, sosyal, kültürel ve spor alanları ile Antalyalılara hizmet verecek. Kent merkezinin, denizin ve Bey Dağlarının en güzel izlenebildiği bir alana inşa edilen seyir terasında 200 metre koşu parkuru, basketbol sahası, güneş saati, su gösteri havuzu da bulunuyor. Parka gelenlere, gül ve erguvan bahçelerinin yer alacağı bir alanda piknik yapma imkanı da sunulacak. Seyir teraslarının, oturma alanlarının, çocuk oyun grubunun bulunduğu parkta, 46 araçlık otopark da yer alacak. Seyir terasının Eylül ayı içerisinde hizmete girmesi bekleniyor.
Seyir terası inceleme gezisinde Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz da hazır bulundu.