Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Spor salonları iki hafta sonra hizmette
10 Haziran 2011, Cuma - 23:31Başkan Hakan Tütüncü, Şafak Mahallesindeki Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunun bahçesindeki, yapımı büyük oranda tamamlanan, çadır tarzı spor salonunda incelemelerde bulundu.
Tütüncü, Başkan Yardımcısı Osman Yılmazdan salonun inşasıyla ilgili bilgi aldı. Tütüncü, dört okulun bahçesine kazandırılan spor salonlarının inşasının iki hafta içerisinde tamamlanacağını belirtti.
Türkiyeye örnek yatırım
Başkan Tütüncü, spor salonu hizmeti ile kültüre, eğitime ve spora önemli bir katkı sağladıklarını kaydetti. Salonları, ilçenin merkezi noktalarına yaptıklarını bildiren Tütüncü, Okul bahçesine spor salonu yapılması, Türkiyede ve Antalyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Salonları, merkezi noktalara inşa ettik. Merkezi noktaların etrafındaki bütün mahalleler ve çevredeki okullar da bu salonlardan yararlanabilecek. Belediyemizin spor okulları da bu spor salonlarında çocuklarımıza hizmet verecek. diye konuştu.
Salonlar amatör sporun hizmetinde
Başkan Hakan Tütüncü, önümüzdeki günlerde bu tarz spor salonlarının sayısını artırarak Kepezi, gençlik ve spor ilçesi yapmayı düşündüklerini söyledi. Dört okulun bahçesine yapılan spor salonlarının amatör spor branşlarının gelişmesine, gençlerin spora yönelmesine vesile olacağına işaret eden Tütüncü, Spor salonlarımız Kepezimize, öğrencilerimize ve spor camiamıza hayırlı olsun. dedi
Dört mahalleye yapıldı
Çadır tipi spor salonları, Altınova İlköğretim Okulu, Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ve Varsak İlköğretim Okulunun bahçelerine inşa edildi.
Çelik konstrüksiyon ile iskelet aksamı yapılan spor salonları, su geçirmez polyester branda ile kapatıldı. Zemine, PVC zemin kaplaması yapılacak olan spor salonlarının soyunma odası ve tuvaletleri ise betonarme olarak inşa edildi. Çadır tipi spor salonlarında, tüm salon sporları yapılabilecek.
Kepez Belediyesinin öz kaynaklarından finanse ettiği ve 900 bin TL maliyeti olan spor salonları, 20112012 eğitim yılında okulların hizmetinde olacak.