Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Yörük Göçü Varsakta hayat buluyor
6 Haziran 2011, Pazartesi - 22:45Yörükler Derneği Gençlik Kolları üyeleriyle Kent Ormanı Yörük Çadırında bir araya gelen Tütüncü, yörüklerin simgelerinden biri olan yörük göçünün günümüzde yok olma noktasına geldiğini hatırlatarak, bu durumu tersine çevirmek için yeni bir proje başlattıklarını söyledi.
Varsak eski Belediye Hizmet Binası önünde bulunan sarnıç ve devamında ki sarnıçlarla birlikte 10 ayrı sarnıcı ışıklandıracaklarını ve çevre düzenlemesiyle yeşil bir dokuya kavuşturucaklarını belirtti. Bu sarnıçlar arasına deve ve keçi sürüsü objeleri de yerleştireceklerini ifade eden Tütüncü, dernek üyelerine gelecek yıl Varsakta yörük yürüşü düzenleyecekleri müjdesini de verdi.
Yörükler Derneği Gençlik Kollarıyla sohbet ortamında görüşen Tütüncü, geçtiğimiz yıllarda yörüklere bir çok anlamda destek olduklarını belirterek, bu desteklerin önümüzde ki yıllarda da artarak devam edeceğini kaydetti.
Yörükler Derneği Gençlik Kolları üyeleri de Başkan Tütüncünün Yörük kültürünü yaşatma ve geliştirme çabasını takdirle karşıladıklarını, bu müjde karşısında çok mutlu olduklarını belirterek, kendisine Yörük kültürüne yaptığı katkılar için teşekkür ettiler.