Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez sanayiyi güzelleştiriyor
6 Haziran 2011, Pazartesi - 19:38Gazi Bulvarının sınırındaki bölümünü yeşil kuşak projesi ile Antalyaya yaraşır hale getiren Kepez Belediyesi, şimdi de sanayinin yolunu yeşillendiriyor.
Kepez Belediyesi, asfalt, park hizmeti götürdüğü, tapu problemlerini büyük oranda çözdüğü Akdeniz Sanayi Sitesi ve Yeşil Antalya Sanayi Sitesini, yeşil alan düzenlemesi ile güzelleştiriyor.
Gazi Bulvarında yapılan yeşil kuşak çalışmasının benzeri, iki sanayi sitesine ulaşımı sağlayan 75. Yıl Caddesinde gerçekleştirilecek. Yeşil alan düzenlemesi, caddenin 2 kilometrelik kısmında uygulanacak. Bu çalışma ile cadde üzerindeki hurdacı işgalleri kaldırılacak. Hazırlanan projeye göre caddede yürüyüş parkuru, dinlenme alanları oluşturulacak, ışıklandırma ve peyzaj düzenlemesi yapılacak.
İhaleye çıkan projenin inşasına, bu sürecinin tamamlanmasının ardından başlanılacak.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, bu proje ile iki sanayi sitesine modern bir vitrin kazandıracaklarını söyledi. Tütüncü, hurdacı işgalinden temizleyecekleri 75. Yıl Caddesini de yeşil alan düzenlemesi ile sosyal yaşam alanı haline getireceklerini ifade etti.