Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü; Muhtarlar Belediye ile Halk arasında köprü görevi görüyor
26 Mayıs 2011, Perşembe - 19:27Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde düzenlenen ve tek listenin katıldığı Kepez Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Seçimlerini Feyzullah Büyükkeleş kazandı. Genel kurul seçimine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü davetli olarak katıldı.
Antalya Muhtarlar Dernek Başkanı Nazif Alpın divan başkanlığını yürüttüğü seçimde açılış konuşmasını yapan Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün bu güne kadar her aradıkları vakitte telefonun diğer ucunda olduğunu ve muhtarların sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirterek,
Başkan Tütüncü iki yıl gibi kısa bir süre içinde 15 mahallenin muhtar evini hizmete açtı. Yıl sonuna kadar bu rakamın 30a çıkmasını bekliyoruz. Belediye Başkanımız, gerek tapu problemleri gerekse 2B ile ilgili sorunlarımızın çözümü için büyük bir gayret gösteriyor. Bunun en somut göstergesi de, Kepezli muhtarları Ankaraya götürerek bu sorunlarla ilgili atılan adımları, bakanlık düzeyinde birinci ağızdan öğrenme fırsatını bize sağlamasıdır.dedi.
Genel Kurul üyelerine konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezde görev yapan muhtarlar ile çok kısa bir süre içinde, yakın ilişki içine girdiklerini ve mahallelerin öncelikli sorunlarını tespit edip, çözümü yönünde bilgi alışverişi sağladıklarını söyledi.
Muhtarların ilk olarak, yerel yönetimlerin yapmış olduğu hizmetleri halka duyurmak gibi bir görev üstlendiğini ifade eden Tütüncü, ikinci olarak ise vatandaşların mahalleleri ile ilgili taleplerini, yerel idarecilere aktarmak ve çözümü yönünde konuyu takip etmek olduğunu kaydetti.
Başkan Tütüncü, göreve geldiği 25 ay gibi bir süre içinde, Kepezin en büyük sorunlarından olan imar ve tapu konusunda büyük yol aldıklarını, bunun da somut göstergesi olarak 9 bin vatandaşa tapularını vermiş olmaları olduğunu belirtti. Tütüncü, muhtarların birlik içinde hareket etmesinin kendilerine güç verdiğini ve hizmet adına bölgede büyük ivme yarattığını söyledi.
Kepez Muhtarlar Derneğinin yeni yönetimi :
Dernek Başkanı: Feyzullah Büyükkeleş Dernek Başkan Yardımcıları: Mustafa Yorgancı, Nazmi Cabadak, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri: Fatih Mahalle Muhtarı Yunus Yıldız, Varsak Esentepe Mahalle Muhtarı Nasuh Kula, Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Mehmet Karadeniz, Çankaya Mahalle Muhtarı Süleyman Doğru .