Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Yeşil Antalya Sanayinin tapu derdi çözülüyor
26 Mayıs 2011, Perşembe - 18:05Yeşil Akdeniz Sanayi Sitesinin genel kurul toplantısı, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Başkan Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekili Adayları Menderes Türel, İbrahim Türkiş, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, esnaf oda başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ve sanayi çalışanları katıldı.
Bakan Gönül: esnafı önemsiyoruz
Genel kurulda bir konuşma yapan Bakan Gönül, toplumun bel kemiği olan esnafa ve sanatkara büyük önem verdiklerini söyledi. Gönül, geçtiğimiz hafta içerisinde Yeşil Antalya Sanayi Sitesini ziyaretinde esnafın problemlerini dinlediğini belirtti. Vecdi Gönül, hem ziyaret sırasında hem de genel kurulda dile getirilen tapu probleminin çözümünde Başkan Tütüncüye gereken desteği vereceklerini bildirdi.
Bakan Gönül, Tütüncünün, ilçe sınırlarındaki sanayi sitelerine yaptığı hizmetleri de takdirle karşıladığını ifade etti.
Sanayiye asfalt ve park hizmeti
Başkan Hakan Tütüncü de konuşmasında, göreve geldiği ilk günden itibaren sanayi sitesi çalışanları ve esnafla birlikte olan, onların her türlü problemiyle yakından ilgilenen, esnaf dostu bir belediye olduklarına vurgu yaptı.
Tütüncü, göreve gelir gelmez Akdeniz Sanayi Sitesinin, çukurlardan geçilmeyen bozuk yollarını asfaltladıklarını yineledi. Sanayi de 3 milyon TLlik asfalt çalışması yaptıklarına değinen Tütüncü, sanayide moloz dökülen alanlarını da yeşillendirdiklerini anlattı.
Kavşak ve aydınlatma problemi çözüldü
Sanayi sitesinin merkezi idarenin yapacağı aydınlatma, ulaşım gibi problemlerinin çözümüne de destek verdiklerine işaret eden Başkan Tütüncü, Sanayinin, Antalya ile bağlantısını sağlayan 75. Yıl Caddesindeki Sütsan kavşağının yeniden açılması talebi vardı. Eski Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım ile görüşerek, bu kavşağın açılmasını sağladık. 75. Yıl Caddesinde gece aydınlatma olmaması sorunu da TEDAŞ ile yaptığımız görüşme neticesinde çözüldü ve aydınlatma direklerinin dikilmesi inşaatı başladı. diye konuştu.
Tapu probleminin çözümünde sona gelindi
Başkan Hakan Tütüncü, Yeşil Antalya Sanayi Sitesinin tapu problemi ile ilgili de şu bilgileri verdi: Yaklaşık 20 yıla aşkın bir süre o bölgenin tapulanması ve ferdi tapuların verilmesiyle ilgili problem devam ediyor. Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu, büyük bir özenle, dikkatle bu problemin çözülmesi noktasında adımlar atıyor. Kanundan kaynaklı yapmamız gereken işler var. Bu işleri el birliği ile yapacağız. Sorunun çözümüyle ilgi idare olarak her türlü kolaylaştırmayı sağladık. Yasal işlemleri tamamlayarak en kısa zamanda esnafımızın ferdi tapularını ve ruhsatlarını verme konusunda ciddi bir mesafe kat ettik. Diğer meselelerinizi nasıl el birliği ile çözmüşsek bu problemi de aynı şekilde çözeceğiz.
Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu da, katılımlarından, ilgilerinden ve hizmetlerinden dolayı Bakan Gönüle, Başkan Tütüncüye ve eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türele teşekkür etti.