Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Emeke Değirmen temalı park
23 Mayıs 2011, Pazartesi - 19:03İlçeye şehir kimliği kazandıracak parkların yapımına büyük önem veren Kepez Belediyesi, bir temalı park da Emek Mahallesine kazandırdı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan su değirmeni temalı park hizmete girdi. İki bin 700 metrekarelik parkta, açık hava spor aletleri, oturma alanları ve çocuk oyun grubu bulunuyor.
Parkın, mahallenin şehirleşme sürecine katkı sağlayacağını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, değirmen temasını, çocukların bu kültürü tanıması amacı ile parka koyduklarını söyledi.
Tütüncü, hizmete giren parkla, geçtiğimiz günlerde yapılan plan tadilatı ile kat artışı problemini çözdükleri Emek Mahallesinin, eğlence, dinlenme ve spor alanı ihtiyacını da karşıladıklarını belirtti.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mahallede, daha önceki dönemlerde yapılan ve içerisindeki mobilyaları eskiyen, vatandaşa hizmet veremez hale gelen iki parkta da tadilat çalışması yapıldı. iki park, oturma alanları, oyun grupları, elektrik ve su alt yapısı değiştirilerek, yeniden inşa edildi.