Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü ile asfalt hizmetine kavuştular
20 Mayıs 2011, Cuma - 23:04Kepez Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesinin, 226 parselle ilgili tapu problemini çözmediği için imar planı yapılamayan Santral ve Kepezaltı mahallelerini, belediye hizmetlerinden mahrum etmiyor. İmar planı olmadığı için yeni yolların yapılamadığı, mevcut yolların genişletilemediği mahallelerde, vatandaşların asfalt talebini karşılanıyor. Kepez Belediyesi, imar planı olmadığı için kalıcı hizmetler yapamadığı iki mahallede, vatandaşları bozuk ve asfaltsız yollardan kurtarıyor.
Kepezaltına 3 bin 600 metre asfalt
Geçtiğimiz günlerde Santral Mahallesinde 2 bin 800 metre sıcak asfalt çalışması yapan Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Kepezaltı Mahallesinin yollarını da sıcak asfaltla kaplıyor. Başkan Tütüncü dönemi ile birlikte ilk sıcak asfalt hizmetini 2010da alan Kepezaltı Mahallesinin ara sokaklarının bozuk yolları da sıcak asfalt hizmetiyle güzelleştiriliyor. Asfaltlama çalışmasının devam ettiği mahallede, 3 bin 600 metre asfalt hizmeti gerçekleştirilecek.
Kepez hizmetin en güzelini hak ediyor
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, imar planı olmadığı için iki mahallede kalıcı hizmetler yapamadıklarını ancak, mahalle sakinlerini belediye hizmetlerinden mahrum etmelerinin de söz konusu olmadığını söyledi.
Bölgeyi birçok kez ziyaret ettiğinin altını çizen Tütüncü, şunları söyledi. Ziyaretlerde vatandaşlarımız bizden hizmet istiyor. Büyükşehir Belediyesi, 226 parselle ilgili tapu problemini çözmediği için gecekondu dokusunun hâkim olduğu bu iki mahallemizde, şehirleşme sürecini başlatamıyoruz. Burada oturan vatandaşlarımız hizmetin en güzelini hak ediyor. İmkânlarımızı zorlayarak bu iki mahallemize temel belediyecilik hizmetlerini getiriyoruz. Yolları asfaltlıyoruz, mevcut parkları iyileştiriyoruz. Tapu probleminin çözülmesiyle birlikte Santral ve Kepezaltı mahallelerimizi de, modern bir şehir kimliği kazandırdığımız diğer mahallelerimiz gibi yapacağız.
Kepez Belediyesi, 2011de ilçenin batı sınırındaki Duralilerde 2 bin 500 metre, Ünsalda 3 bin 500 metre, Santralde 2 bin 800 metre (2010da 2 bin metre), Kepezaltında 3 bin 600 metre (2010da 2 bin metre) sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi.