Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Zafere yeşil vadi
20 Mayıs 2011, Cuma - 19:03Kepez Belediyesi, beş yıldızlı bir parkı da Zafer Mahallesine kazandırdı. Park Bahçeler Müdürlüğü, Antkoop Sitelerinin yanındaki 20 dönümlük arazide başlattığı park çalışmasını tamamladı. Bölge sakinlerinin toz ve görüntü kirliliğinden şikâyetçi olduğu arazi, yeşil alan düzenlemesiyle sosyal yaşam merkezi haline getirildi. Yıllarca boş bir halde duran arazi, park haline getirilerek halkın hizmetine sunuldu. Şimdi vatandaşlar, hizmete giren parkta sevdikleriyle birlikte sosyal aktivitelerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.
Çimlendirilen, çiçek dikilen ve ağaçlandırılacak olan 20 dönümlük parkta, yürüyüş yolları, oturma alanları, fitness aletleri, kaykay pisti, küçük bir meydan ve çocuk oyun grubu bulunuyor.
Park Dokuma bölgesine hizmet verecek
Park sadece Zafer Mahallesine değil, yapılaşma süreci tamamlandığı için yeni parkların yapılacağı alanların bulunmadığı Dokuma bölgesine de hizmet verecek.
Başkan Hakan Tütüncü de, görüntü kirliliği oluşturan boş arazileri, yeşil alana çevirerek Kepezde bir şehir imajı oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Bazı mahallelerde imarlı yolları açarken, bazı mahallelerde de moloz dökme alanlarına park yaptıklarını anlatan Tütüncü, Bu çalışmalar ile Kepezi, yeniden imar etme, güzelleştirme ve modernleştirme adımları atıyoruz. dedi.
Vatandaştan hizmet teşekkürü
Zafer Mahallesi sakinleri de, yıllardır boş bir şekilde duran alanı, park olarak değerlendirdiği için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkürlerini ilettiler. Kepez Belediyesi, moloz dökme alanı olarak kullanılan Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesinde ki 30 dönümlük araziyi ve Karşıyaka Mahallesindeki 3 dönümlük yeri, yeşillendirme çalışması ile halkın hizmetine sunmuştu.
Dokuma bölgesindeki, Adnan Menderes Parkı, Fatih Sultan Mehmet Parkı, İsmet İnönü Parkı ve Turgut Özal Parkı temalı projelerle yenilenerek halkın hizmetine açılmıştı.