Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Dokumaya doğalgaz müjdesi
20 Mayıs 2011, Cuma - 18:53Başkan Hakan Tütüncü, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ali Ağcanın düzenlediği kahvaltıya katıldı.
Özgürlük Mahallesindeki kahvaltıda konuşan Tütüncü, göreve geldiği günden itibaren geleneksel hale getirdikleri kahvaltılı toplantılarda ilçe halkıyla, esnafla bir araya geldiğini söyledi.
Evsel bağlantı 1 ay içerisinde başlayacak
Antalyadaki ilk doğalgaz kullanımın Kepezde Yeni Doğan Mahallesindeki Menzil Sitelerinde başladığını anımsatan Tütüncü, Dokuma bölgesinde 19 bin konutun bulunduğu Özgürlük, Yeşiltepe, Yükseliş, Ulus ve Zafer mahallelerin de doğalgaza kavuşacağını müjdesini verdi. Başkan Tütüncü, 5 mahallede doğalgaz ana dağıtım hattı çalışmasının tamamlandığını, bir ay içerisinde de evsel bağlantıların yapılabilecek hale geleceğini söyledi.
Doğalgazın Kepeze gelmesi için mücadele ettik
Antalyada doğalgaza gerek olmadığı, doğalgaz yerine temiz bir enerji olan güneş enerjisinin kullanılması gerektiği ile ilgili yapılan açıklamaları hatırlatan Başkan Tütüncü, Dokumaya doğalgazın gelmesi için büyük bir mücadele verdik. Çabamız, gayretimiz olmasaydı, Dokuma bölgesindeki 5 mahalleye doğalgazın getirilmesi ile ilgili çalışmada mesafe alınamazdı. görüşünü dile getirdi.
Doğalgazın Antalyaya getirilmesinin büyük bir medeniyet projesi olduğunu kaydeden Tütüncü, kentte şikayet konusu olan hava kirliliğinin de doğalgaz kullanımı ile önleneceğini bildirdi.
Doğalgazın kullanımının arttığını ifade eden Başkan Tütüncü, Hükümetimizin ortaya koyduğu çağdaşlaşma atağında daha önce 9 ilde doğalgaz kullanılmakta iken bugün 60dan fazla ilde doğalgaz kullanılıyor. Hava kirliliğinin çözümünün başında doğalgaz gelmektedir. Doğalgazın Antalyamıza getirilmesi noktasında büyük katkısı olan hükümetimize teşekkürü bir borç biliyoruz diye konuştu.
Çavuşoğlundan Tütüncüye övgü
AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Kepez Belediyesinin geleneksel hale getirdiği kahvaltılı toplantıya katılmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.
Çavuşoğlu, bu kahvaltılarla Başkan Tütüncünün, halkın problemlerine makamda değil, yerinde çözüm getirdiğini söyledi.
Mevlüt Çavuşoğlu, Böyle toplantılarda vatandaş belediye başkanını yakından tanıma imkanı buluyor. Daha da önemlisi başkan ve bürokratları, o mahallenin, sokağın sorunlarını yerinde görüyor, inceliyor ve çözüm getiriyor. AK Parti belediyecilik anlayışı budur. Oturduğu yerden kumanda ile değil, bizzat halkın içinde bulunarak problemlere çözüm getiriliyor. diye konuştu.
Kahvaltıda AK Parti Antalya Milletvekili adayları Hüseyin Samani, Ahmet Şahin, Gülderen Gültekin ve Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da hazır bulundu.