Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Avni Tolunayın tapu sorununda sona gelindi.
14 Mayıs 2011, Cumartesi - 21:27Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Avni Tolunay ve Duraliler mahallelerinde, Hazine parselleriyle ilgili tapu probleminin çözümünde sona yaklaşıldığını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı ile birlikte Avni Tolunay Mahallesi esnafı ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Arıcı ve Tütüncü, esnafın isteklerini ve problemlerini dinledi.
Başkan Tütüncü, Avni Tolunay ve Duraliler mahallelerindeki Hazine parselleriyle ilgili tapu probleminin çözümüne yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında da vatandaşlara bilgi verdi. Tütüncü, devir işlemleri tamamlanan parsellerin hak sahiplerine tahsisi ile ilgili çalışmada sona gelindiğini söyledi. Tütüncü, 18 imar uygulamasını tamamladıktan sonra önümüzdeki aylarda tapuları, hak sahiplerine vereceklerini söyledi. Başkan Hakan Tütüncü, bu iki mahallede devri yapılmayan parsellerin belediyeye devri için de bürokratik işlemleri başlattıklarını ifade etti.
İmar planının altlıkları tamam.
Tütüncü, bu iki mahalleden geçecek olan Batı Çevre Yolu kapsamında yapılması gereken 5 bin ölçekli nazım imar planının, altlığını da Kamu Yararı ve Toprak Koruma Kurulu kararını alarak hazırladıklarını ifade etti.
Başkan Tütüncü, orman vasfını kaybetmiş Hazine arazileri olarak bilinen 2-Bnin ve ilçenin diğer kamusal sorunlarının çözümüne ilişkin çalışmalara en çok destek veren milletvekillerinden bir tanesinin de Abdurahman Arıcı olduğunu kaydederek, Sayın Arıcı, hangi dertleri olduysa 7 gün- 24 saat vatandaşımızın emrinde ve hizmetinde oldu. Kepezin sorunlarının çözümünde her zaman bize yardım etti. Bundan dolayı Kepez halkı adına kendisine teşekkür ederim. diye konuştu.
Arıcı: Vatandaşın derdi bizim derdimizdir.
AK Parti Antalya Milletvekili Abdurahman Arıcı da, Tütüncü ile birlikte Kepezin problemlerini çözmek için gayret gösterdiklerini bildirdi. Sizin derdiniz, bizim derdimizdir. diyen Arıcı, şunları söyledi: Önemli olan hizmet edebilmektir, kalıcı bir eser bırakabilmektir. Sayın Tütüncü, Kepezde güzel işler yapıyor. Kendisiyle iftihar ediyoruz. Milletimizin desteği ile Anayasa değişikliği yaparak Türkiyenin önünü açtık. Vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Vatandaşlarımız bize güç veriyor. Biz de TBMMde halkın bize verdiği güçle yasaları çıkarıyoruz. Problemleri çözüyoruz diye konuştu.
Kahvaltıda AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da hazır bulundu.