Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kültüre semt pazarı
5 Mayıs 2011, Perşembe - 15:52Kültür Mahallesinde oturanların, pazar alışverişlerini yapabilecekleri alan sorunu çözüldü.
Vatandaşların, talepleri dikkate alınarak mahalleye açık semt pazarı yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından pazarın zemini sıcak asfaltla kaplandı. Bu çalışma ve çevre düzenlenmesinin tamamlanmasının ardından semt pazarı hizmete girdi. Pazar günü kurulan semt pazarı, Ahatlı ve Yeni Doğan mahallelerine de hizmet verecek.
Semt pazarının Kültür Mahallesine hayırlı olmasını dileyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, plan ve program dâhilinde mahallelerin hizmet taleplerini karşıladıklarını söyledi. Tütüncü, semt pazarı hizmeti ile vatandaşlara, esnafı kayıt altında olan, temiz bir ortamda alışverişini yapma imkanı sunduklarını belirtti.
Kültür Mahallesine yapılan hizmetler
Kepez Belediyesi, semt pazarı sorununu çözdüğü Kültür Mahallesinde, 3 bin 819 metre yeni yol açtı, 2 bin 250 metrekare parke kaldırım çalışması gerçekleştirdi.
Yine yapılan tapu tahsisi ve imar planı tadilatı ile sağlanan kat artışı sonucu da gecekondu dokusunun yoğun olarak bulunduğu mahallede, hızlı bir şehirleşme süreci başladı.