Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezden 12 mahalleye muhtarevi
4 Mayıs 2011, Çarşamba - 17:54Kepez Belediyesi, ilçeyi birlikte yönetme anlayışını paylaştığı muhtarların, hizmet binalarını modernleştirmeyi sürdürüyor. Esentepe ile Barış mahallelerinde yapımı tamamlanan muhtarevleri hizmete girdi. Şimdi de muhtarlık binası olmayan 12 mahalleye muhtarevi yapılıyor.
Muhtarevleri, Beşkonak, Emek, Duraliler, Düdenbaşı, Fatih, Habibler, Kuzeyyaka, Kültür, Mehmet Akif Ersoy, Şafak, Yavuz Selim ve Yükseliş mahallelerinde inşa ediliyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Kültür Mahallesinde yapımı devam eden muhtarevinde incelemelerde bulundu.
Tütüncü, muhtarların, bu yatırımla halka daha güzel ve modern bir ortamda hizmet götüreceğini söyledi. Vatandaşların da muhtarevleri projesiyle, modern imkânlarla donatılmış ortamlarda hizmet alacağını belirten Başkan Tütüncü, Muhtarevlerinde, kamu hizmeti yapılıyor. İstiyoruz ki halkımız kamu hizmetlerini çok daha güzel binalardan alsınlar. Halkımız ve muhtarlarımız için şık, zarif binalar yapıyoruz.
Önümüzdeki yıllarda muhtarlık binası olmayan mahallelerimizde de bu yatırımı yapacağız. Böylece kamu hizmetinin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmuş olacağız. ifadesini kullandı.
Başkan Hakan Tütüncü, Cumhuriyet döneminin tek katlı evlerinin mimarisinden esinlenilerek yaptıkları muhtarevlerinin bu yönüyle, mahallelerin güzelleşmesine katkıda bulunacağını da bildirdi.
Kültür Mahalle Muhtarı Erol Zeybekoğlu ve Yeni Doğan Mahalle Muhtarı Nasuh Özyurt, bu hizmetinden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.
Cumhuriyet döneminin ilk yıllarındaki Türk mimarisi şeklinde projelendiren ve 66 metrekare alandan oluşan muhtarevlerinde, muhtar odası, sekreter odası, mutfak ve lavabo bulunuyor.