Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
2Bnin çözümünde Kepezden dev adım
26 Nisan 2011, Salı - 19:20Başkan Hakan Tütüncü, 15 gün önce düzenlenen toplantıda muhtarların, mülkiyet problemleriyle ilgili Ankara gidilmesi talebini yerine getirdi. Tütüncü, muhtarların, mülkiyet problemleriyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında birinci ağızdan bilgi alabilmeleri için Ankaraya bir günlük gezi düzenledi. Ankaraya giden heyette, Başkan Tütüncü, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Üzeyir Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sağdur, Osman Yılmaz, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ve 40 muhtar yer aldı.
2B ve tarım alanları görüşülecekHeyet, Ankarada, kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş Hazine arazileri ve Varsakta imarlı parsellerin tarım alanına dönüştürülmesi sorunları ve diğer problemlerle ilgili görüşmelerde bulunacak. Heyet, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Selim Köşger ile bir araya gelecek.
AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da muhtarları, genel merkez binasında kabul edecek.
Ankara ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, Kepezi, muhtarlar ile birlikte yönettiklerini söyleyerek, Muhtarlarımız, mahallelerimize hizmetleri birlikte götürdüğümüz yol arkadaşlarımızdır. dedi.
Tütüncü, Ankara ziyaretinde, Kepezin en önemli problemi olan 2Bnin çözümüne yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi almaları için muhtarları, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile bir araya getireceklerini belirtti. Başkan Tütüncü, Bu önemli süreçte hangi çalışmaların yapıldığını muhtarlarımızı, birinci ağızdan öğrenmiş olacaklar. diye konuştu.Tarım alanı sorununu en yetkili isme anlatacaklar
Tütüncü, bu gezide Varsak bölgesindeki mahallelerin muhtarlarının da imarlı alanların tarım alanına dönüştürülmesi sıkıntısı konusunda mağdur olan vatandaşların taleplerini, dile getirme imkanı da bulacaklarını bildirdi. Başkan Tütüncü, bu problemle ilgili bürokratik işlemleri tamamladıklarını, Antalya Büyükşehir Belediyesinin yapacağı 25 bin ve 5 bin ölçekli imar planlarının altlığını hazırlamaya başladıklarını da kaydetti.Bu problemle ilgili Kamu Yararı kararırının alınabilmesi konusunda Mahalli İdareler Genel Müdürü Selim Köşger ile görüşme yapacaklarını anlattı.
Tütüncü, Bu görüşmede, Varsaklı muhtarlarımız, sorunun çözümüne yönelik olarak kararı verecek olan Mahalli İdareler Genel Müdürü Köşgerden bilgi edinmiş olacaklar. İfadesini kullandı.
Heyeti AK Parti Genel Merkezi de ağırlayacak
Kepez Belediye Başkanı, AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuzun da heyeti, genel merkez binasında kabul edeceğini dile getirdi.Tütüncü, muhtarların, kabulde iki konuyla ilgili taleplerini Kapusuza ileteceklerini söyledi.
Kepezin her şeyi ile sorumluyuz
Muhtarlarının, Ankaradaki problemleriyle ilgili birinci ağızdan bilgilenmeleri adına yapılan olan bu geziyi çok anlamlı bulduğunu belirten Tütüncü, Belediye başkanı olarak bu kentin her şeyi ile sorumluyuz. Büyükşehirin, merkez ilçenin ya da merkezi idarenin görevidir, diye bugüne kadar hiçbir ayrım yapmadık. İlçemizi ilgilendiren her problemle birebir ilgilendik. Bunlar için inisiyatif kullandık. Arayışlarda bulunduk. Bu kararlılığımızı sürdüreceğiz. Belediye başkanı olarak merkezi idare ile ilçemizdeki muhtarlarımızı buluşturmaya devam edeceğiz. şeklinde konuştu.Bilgilenme açısından yararlı olacak
Bu geziyi düzenlediği için Başkan Tütüncüye teşekkür eden Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş de, Ankara ziyaretiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: Muhtarlarımızın, yapılan çalışmaları Ankarada ilk ağızdan duymaları daha iyi olacak. Bazı muhtarlarımızın kafasında, başkan bu konuları Ankarada görüşmüyor mu, gibi düşünceler olabilir. Ben öyle olmadığını düşünüyorum. Bu gezinin de bu düşünceleri ortadan kaldıracağına inanıyorum. Sayın Tütüncü, bu konularda çok duyarlı. Problemlerin çözümüyle ilgili yapılan çalışmaları bire bir takip ediyor.Büyükkeleş, Ankaraya giden heyette yer alan 40 muhtarın resmi izinlerinin alındığını sözlerine ekledi.
Heyet, Kepez Belediyesinin önünden hareket eden bir otobüsle Ankaraya gitti.