Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Emek ve Karşıyakanın kat mağduriyeti giderildi.
23 Nisan 2011, Cumartesi - 16:55Kepez Belediyesinin yaptığı imar planı tadilatı ile Karşıyaka ve Emek mahallerinde yaşanan kat mağduriyeti problemi giderildi.
İmar düzenlemesi ile 9 mahallede kat artışı gerçekleştiren Kepez Belediye Meclisi, Emek ve Karşıyaka mahallelerinin kat mağduriyeti sorununu da çözdü. Kepez Belediyesinin önceki yönetimi tarafından iki mahallede kat artışına yönelik imar düzenlemesi yapılmıştı. Ancak açılan dava sonucu imar düzenlemesi yargı tarafından iptal edilmişti. İptal sonucu bu iki mahallede çap ve ruhsat verme işlemleri yapılamıyordu.
Başkan Tütüncü de vatandaşların konuyla ilgili taleplerini dikkate alarak probleminin çözümü için imar planı çalışması başlatmıştı. Planlama ve Çap Servisi, Büyükşehir Meclisinde kabul edilen 5 binlik plana uygun şekilde, imarın hukukuna uygun, yargıdan dönmeyecek şekilde, vatandaşların taleplerini karşılayan imar düzenlemesi gerçekleştirdi. Bu çalışma da hem Kepez Belediye Meclisinde hem de Büyükşehir Meclisinde kabul edildi. Askı sürecinin tamamlanmasının ardından planlama uygulanabilir hale gelecek. Askı sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Kepez Belediyesi tarafından Karşıyaka ve Emek mahallelerine çap ve ruhsat verme işlemleri yeniden başlayacak.