Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Özgürlük pazarı güzelleştiriliyor
21 Nisan 2011, Perşembe - 18:35Kepez Belediyesi, 1998de yapılan hem esnafın hem de vatandaşların taleplerini karşılayamaz hale gelen, Özgürlük Semt Pazarında yaşanan sıkıntıları çözüyor.
Başkan Hakan Tütüncü, kahvaltıda bir araya geldiği pazar esnafına, şikâyetçi oldukları pazarın çatısının izolasyonunu yapacaklarını açıkladı.
İnşa edildiği tarihten itibaren çarşı içerisinde ciddi bir bakım ve onarımın yapılmadığını hatırlatan Tütüncü, Yaz aylarında pazarın içerisi, çatının saç olması nedeniyle çok sıcak oluyor. Esnafımızın şikâyetçi olduğu bu sorunun çözümü için bürokratlarıma talimat verdim. Hazırlıklara başladılar. Çatının izolasyonunu yapacağız. Böylece esnafımız yazın yaşadığı sıkıntıyı bir daha yaşamayacak. diye konuştu.
Tütüncü, boyasını da yapacakları çarşıyı, tadilat çalışması ile güzel bir görüntüye kavuşturacaklarını bildirdi.
Çarşı içerisindeki su sayaçlarıyla ilgili bir düzenleme yapacaklarını ifade eden Başkan Tütüncü, Yenileme çalışması ile çarşıya hareketlilik kazandırmak ve burayı güzel bir halk pazarı haline getirmek istiyoruz. Yapıldığı günden beri çokta yüzüne bakılmamış bir yer olan bu alanı, tekrar hareketlendirelim arzusu içerisindeyiz. ifadesini kullandı.
Başkan Hakan Tütüncü, semt pazarının yanındaki eskiyen, hizmet veremez hale gelen Turgut Özal Parkını prestij bir proje çalışması ile yenilediklerini kaydetti.
Tütüncü, bölgedeki alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra, Özgürlük Mahallesindeki ömrünü tamamlamış yolların asfaltını yenileceklerini vurguladı.
Tütüncü, personel yetersizliğinden kapatılan çarşı içerisindeki TEDAŞ veznelerinin yeniden açılmasıyla ilgili talepleri de TEDAŞ Bölge Müdürlüğüne ilettiğini hatırlattı.
Başkan Tütüncü, ilçenin yaşam standardını artırmak için azim ve gayretle çalıştıklarını da sözlerine ekledi.
Kahvaltıya katılan Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı da, esnafın problemleriyle yakından ilgilendiği için Tütüncüye teşekkür etti.
Yardımcı, Biz de her zaman Sayın Tütüncünün yanındayız. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun önemli değil. Oy zamanı geldiğinde oyumuzu atarız. Halkın, esnafın içinde olan bir belediye başkanı olduğu için Tütüncü ile gurur duyuyoruz. dedi.
Esnaf da, pazarda bakım ve onarım yapılacak olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Kahvaltıya AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da katıldı.