Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Dünya çocukları Kepezde buluşuyor
20 Nisan 2011, Çarşamba - 18:12Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalyada düzenlenecek olan uluslararası çocuk festivali kapsamında, Kent Ormanına Dünya Çocukları Sevgi Köyü kurulacak olmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, dünya çocukları Kepezde buluşacak. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 1724 Nisan tarihleri arasında Antalyada uluslararası çocuk festivali düzenlenecek. Festival kapsamında Dünya Çocukları Sevgi Köyü Kepez Kent Ormanı içine kuruluyor.
Kepez, 26 ülkeden gelecek olan 750 yabancı, Türkiyenin 81 ilinden 750 öğrenci olmak üzere toplam bin 500 öğrenciyi ağırlayacak.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Antalyada çok güzel bir organizasyon düzenleyeceğini söyledi. Tütüncü, Antalya Valiliği ile yerel yönetimlerin destek verdiği uluslararası çocuk festivaline katılacak olan 1500 çocuğu da Antalyada en güzel şekilde ağırlayacaklarını belirtti.
Başkan Tütüncü, festival kapsamında Kepez Kent Ormanı içerisine Dünya Çocukları Sevgi Köyü kurulacak olmasının da kendilerini gururlandırdığını kaydetti.
Kepezi cazibe merkezi haline getirmek için çalıştıklarını anlatan Tütüncü, Festivalin merkez nokta olarak belirlenen birçok yerin arasından, Kepez Belediyesinin yapmış olduğu Kent Ormanında düzenlenecek olması bizlere gurur veriyor. Bu organizasyon Antalyaya ciddi bir prestij getirecektir. Antalyada böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı da çok mutluyum. diye konuştu.
Festival kapsamında çocuk sokak oyunları, halk dansları, , hokkabaz ve cambazlar, sihirbazlar, el sanatları atölye çalışmaları, masal kahramanları, mangala turnuvası gibi etkinlikler düzenlenecek.