Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Bakan Gönülden Kepeze güreş teşekkürü
17 Nisan 2011, Pazar - 01:59Milli Savunma Bakanı ve Antalya Milletvekili Adayı Vecdi Gönül, Kepez Belediyesinin, 7. Geleneksel Yağlı Güreşleri düzenleyerek ata sporu yağlı güreşi devam ettirdiği için tebrik etti.
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de, Varsak Stadında yapılan ve Recep Gürbüz adına düzenlenen Kepez güreşlerini izledi. Bakan Gönül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte güreş alanını gezerek vatandaşları selamladı.
Bakan Gönül, 7. Geleneksel Yağlı Güreşlerinde anılan, 1988 Kırkpınarda altın kemer taktıktan sonra 1989 hayatını kaybeden Recep Gürbüzün oğlu başpehlivan Ali Gürbüze plaket takdim etti.
Gönül, Kepez güreşlerini düzenleyen güreş komitesi üyelerine de plaket verdi.
Başkan Tütüncü de, katılımından dolayı Bakan Gönüle plaket sundu.
Burada bir açıklama Gönül, aday olduktan sonra Antalyaya ilk gelişinde Antalya Şehit ve Gazi Aileleri Derneğini ziyaret ettiğini hatırlattı. İkinci ziyaretini, varlıkları ile iftihar ettikleri ata sporu yağlı güreşin en iyi şekilde devam ettirildiği Kepez güreşlerine yaptığı belirten Gönül, Doğrusu Kepez Belediyemizi tebrik ediyorum. Fevkalade bir organizasyon oldu. dedi.
Vecdi Gönül, bir sporcu anlayışı içersinde güreştikleri için pehlivanları da tebrik ederek, şunları söyledi: En genç güreşçimizden en olgun güreşçimize kadar Kepez güreşlerindeki pehlivanlar, herkese tarihimizden gelen güreş sporunu layıkıyla teşhir ediyorlar. Hepsini tebrik ediyorum. Bu ananelerimizin devam etmesi lazım. Milletler, zaten ananeleriyle devam ederler. Ata sporumuz güreş, dünyaya damga vurduğumuz bir spordur. Londra Olimpiyatlarında güreş dalında bütün madalyaları biz almıştık. İnşallah o günlere tekrar döneriz.
Güreşte bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü de güreş severler için Kepez güreşlerini iki güne çıkardıklarını belirti. Tütüncü, Kepez güreşlerini, bölgenin en büyük güreş organizasyonu yapmayı istediklerini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu güreşlerde yaşanan coşku, güzellik Kepez güreşlerini, Kırkpınarın bir benzeri olarak bölgenin en büyük güreşi haline getirdi. Bundan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Ata sporumuz güreş çok büyük bir tarihe sahiptir. Bu güreşin geleneklerini, adetlerini, yüzyıllardan bu yana bizden öncekiler nasıl taşımışsalar biz de o şekilde, o inançla yağlı güreşi geleceğe taşıyacağız. Güreşimiz zurnasıyla manisiyle, cazgırıyla hakemiyle, gündesi peşreviyle güreşimizi çok daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıma kararlılığındayız.
Başkan Tütüncü, yoğun programına rağmen Kepez güreşlerine katıldığı için Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönüle teşekkür etti.
Kepez Belediyesini, 7. Geleneksel Yağlı Güreşleri2nin ağası da 125 bin TL ile Ramazan Buzkıran seçildi. Üst üste üçüncü kez ağa seçilen Buzkıran, altın kemeri takmayı da hak kazandı.
Vatandaşları selamladıktan sonra Başkan Tütüncü, ağalık kupasını Buzkırana takdim etti. Buzkıran da altın kemeri, Başbakan Recep Tayip Erdoğana armağan etti.