Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Başpehlivanlar Kepez er meydanında
17 Nisan 2011, Pazar - 22:40Kepez Belediyesinin Recep Gürbüz adına düzenlediği 7. Geleneksel Yağlı Güreşlerinin ikinci gününde 51 başpehlivan er meydanına çıktı.
Recep Gürbüz anıtına çelenk sunumu ardından küçük boyların güreşleri ile başlayan Kepez güreşlerinde başpehlivanların güreşlerine geçildi. Varsak Stadındaki güreşlere katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Antalya Mehteran Takımı ve Tarihi Kırkpınar Güreşleri Davul ve Zurna ekibi eşliğinde güreş alanını gezerek, vatandaşları selamladı.
Tarihi Kırkpınar heyecanının yaşandığı Kepez güreşlerine, hem protokol hem de Antalyalılar büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 15 bin kişinin izlediği güreşlere, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı, ve AK Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu,CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Güreş Federasyanu Başkanı Ercan Yıldız, muhalefet partilerin Antalya milletvekili adayları, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde güreş tutan Mehmet Yeşil Yeşil, Ali Gürbüz, Şaban Yılmaz, Osman Aynur, Gökhan arıcı, Salih Torun, Hasan Tuna, Recep Kara gibi isimlerin yer aldığı 51 başpehlivan, Kepez er meydanında ilk güreşine çıktı. Başkan Hakan Tütüncü ve Kepez Belediye Güreşleri Ağası Ramazan Buzkıranın nezaretinde başpehlivanların kura çekimi yapıldı.
4. turu tamamlanan başpehlivanlık güreşleri, çeyrek, yarı final mücadelesi ile devam edecek, final güreşi ile sona erecek. Kepez güreşlerinde 13 boyda 700 pehlivan yer aldı.