Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Dokuma Antalyanın en güzel yerleşim yeri oluyor
14 Nisan 2011, Perşembe - 18:41Kepez Belediye Bakanı Hakan Tütüncü, eskiyen parkları yeniledikleri, çok amaçlı salon yapacakları Dokuma bölgesinin, doğalgaz kullanımı ile birlikte Antalyanın en güzel yerleşim yeri haline geleceğini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesinde Tevfik Fikret Caddesinde düzenlenen kahvaltıda esnafın ve vatandaşın dertlerini dinledi. Tütüncü, kahvaltıda Dokuma bölgesindeki Özgürlük,Ulus, Yeşiltepe, Yükseliş ve Zafer mahallelerinde yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.
Başkan Tütüncü, mahalle sakinlerinin şikâyeti olan caddedeki yolda su birikme sorununun çözümü için de en kısa zaman içerisinde çalışma yapacaklarını söyledi.
Doğalgaz medeniyet projesidir
Tütüncü, Antalyadaki ilk doğalgaz kullanımın Kepezde Yeni Doğan Mahallesindeki Menzil Sitelerinde başladığını anımsatarak, Dokuma bölgesinde 19 bin konutun bulunduğu 5 mahallenin de doğalgaz ile buluşacağını belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, bölgede doğalgaz ana dağıtım hattı çalışmasının tamamlandığını, önümüzdeki aylarda da ise evsel bağlantıların yapılacağını bildirdi. Doğalgazın Antalyaya getirilmesinin büyük bir medeniyet projesi olduğunun altını çizen Tütüncü, Antalyada şikayet konusu olan hava kirliliğinin doğalgaz kullanımı ile önleneceğini kaydetti.
Eskiyen parkları yeniledik
Başkan Tütüncü, doğalgazın konutlarda kullanılmaya başlanılmasıyla birlikte Dokuma bölgesinin kentin örnek yerleşim yerlerinden biri haline geleceğini kaydetti.
Kepez Belediye Başkanı bölgedeki daha önceki dönemlerde yapılan eskiyen hizmet veremez hale gelen Fatih Sultan Mehmet Parkını, İsmet İnönü Parkını ve Turgut Özal Parkını, prestij projelerle yenilediklerini anlattı. Tütüncü, vatandaşa hizmet veremez hale gelen Ulus Mahallesindeki Sadettin Küçük Parkında tadilat çalışması yapacaklarını dile getirdi.
Kaldırım da asfalt da yapılacak
Dokuma bölgesinde kaldırımı olmayan sokakların kaldırımlarını yapacaklarını ifade eden Başkan Tütüncü, alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra da bölgedeki yolların eskiyen asfaltının tamamını yenileyeceklerinin müjdesini verdi.
Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesindeki Orman Ürünleri Sanayi (ORÜS) arazisine yapacakları Akdeniz bölgesinin en büyüğü olacak olan çok amaçlı salonunun da bölgeye canlılık getireceğini vurguladı.
Hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar da Başkan Tütüncüye, ilçeye şehir kimliği kazandıran yatırımlarından dolayı da teşekkür ettiler.
Tütüncü, kahvaltının ardından caddedeki esnafı da ziyaret ederek, taleplerini dinledi.
Kahvaltıda Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Bülent Yıldırım da yer aldı.