Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepeze güzel bir gerdanlık kazandırıyoruz
5 Nisan 2011, Salı - 19:05Başkan Hakan Tütüncü, DSİye ait su kanalının Genpa Kavşağı ile Kütükçü Köprüsü arasındaki kısmında başlayan kanal boyu revizyon projesi çalışmalarını inceledi.
Tütüncü, bu projenin yapımına başlanması ile birlikte kanalın etrafındaki mezbelelik görüntünün ortadan kalkmaya başladığını anlattı. Başkan Tütüncü, bu projenin kanalın geçtiği Çamlıbel, Erenköy, Kanal, Barış, Kütükçü ve Yeni Emek Mahallelerine sosyal hareketlilik getireceğini ifade etti. .
Kanal boyu revizyon projesinin 1. kısmı, kanalın Genpa Kavşağı ile Kütükçü Köprüsü arasındaki 3,5 kilometrelik bölümünü kapsıyor. Proje kapsamında kanalın üzerindeki demir köprüler kaldırılarak, yerlerine, daha modern ve estetiği olan ahşap köprüler yapılacak. Yine kanalın etrafında ışıklandırma, yeşillendirme çalışması yapılacak, oturma alanları oluşturulacak.
Kanalın çevresinde kaldırım çalışması gerçekleştirilecek ve doğal taş görünümlü duvar inşa edilecek. Böylece kanala düşme tehlikesi ortadan kaldırılmış olacak. Yürüyüş yolu ile bölgede oturanlara, kanal boyunda spor yapma imkanı sunulacak. Peyzaj çalışması ile ilçenin simgelerinden biri olan kanal boyu çevresi, halkın kullanımına açılmış olacak. Peyzaj çalışmasının tamamlanmasıyla kanalın çevresi, çöplerden ve bakımsızlıktan oluşan kötü görüntüden kurtulmuş olacak.