Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Dünya Kepezde
4 Nisan 2011, Pazartesi - 21:34Kepez, 64 ülkeden 1600 sporcunun katıldığı 4. Uluslararası Görme Engelliler Dünya Oyunlarına ev sahipliği yapıyor.
4. Uluslararası Görme Engelliler Oyunları, Kepez Belediyesi Spor Salonunda muhteşem bir açılış töreni ile başladı.
Mehteran takımının gösterisiyle başlayan törende Japonyada deprem ve tsunami sonucu hayatını kaybedenler içinde saygı duruşunda bulunuldu. engelli iki sporcunun sahneye ellerinde meşalelerle gelerek olimpiyat ateşini yakmasıyla oyunlar başladı. Muhteşem sema gösterisinin ardından Kayseri Olgunlaşma Enstitüsünün "Hanım Sultanlar" defilesi de açılışa renk kattı. Görme engellilerden oluşan halk oyunlarının gösterisi de izleyenlerden büyük alkış aldı. Bisiklet gösterisi ve ardından Sertap Erener in konseri ile oyunların startı verildi.
Başkan Hakan Tütüncüde oyunlara ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Tütüncü, bu oyunların, Kepezin, uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapabilecek alt yapıya sahip bir şehir haline geldiğinin göstergesi olduğunu ifade etti. Tütüncü, Türk misafirperverliğine yakışan bir şekilde sporcuları Antalyada ağırlayacaklarını belirtti.Başkan Tütüncü, organizasyonun başarılı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için de her türlü desteği verdiklerini dile getirdi.