Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Varsak modern bir şehir oluyor
31 Mart 2011, Perşembe - 19:21Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, asfalttan parka, yeni yol açılmasından orta refüj çalışmasına, butik kültür merkezinden çadır spor salonuna kadar yaptıkları rekor hizmetle Varsakı modern bir yerleşim merkezi olmaya başladığını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak İlköğretim Okulunu ziyaret etti.
Tütüncü ziyarette öğrencilere, okullarının bahçelerine çadır tarzı spor salonu yaptıklarının müjdesini verdi. Öğrencilerden derslerine çok iyi çalışmalarını isteyen Tütüncü, Öğrencilerimizin eğitimlerinde başarılı olmaları toplumumu çok daha ileriye götürecektir. dedi.
Varsakta şehirleşme süreci başladı
Başkan Hakan Tütüncü, ziyarette 2 yıllık görev süresinde Varsak bölgesindeki mahallelerde yaptıkları yatırımlarla ilgili açıklama yaptı. Tütüncü, hem devlet hem de belediye yatırımları sonucu bölgede hızlı bir şehirleşme sürecinin başladığını kaydetti.
Varsakta 166 km asfalt, 47 km yeni yol, 22 bin m2 alanda 8 park yaptıklarını ifade eden Tütüncü, orta refüj çalışması ile bölgedeki bulvarları güzelleştirdiklerini bildirdi.
Başkan Tütüncü, bölgede sosyal yatırımlara da önem verdiklerini, Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)ın bir şubesini de Varsaka açtıklarını bildirdi.
Varsaka çadır tarzı spor salonu
Tütüncü, ilçedeki dört ilköğretim okulunun bahçesine yaptıkları çadır tarzı spor salonlarından bir tanesi de Varsak İlköğretim okulunun bahçesine inşa ettiklerini söyledi. Bu yatırımın Türkiyede bir ilk olduğunun altını çizen Tütüncü, Çadır tarzı spor salonu ile öğrencilerimize beden eğitimi derslerini, sosyal ve sportif faaliyetlerini salonda yapma imkânına kavuşturacağız. Salonların maliyeti 2 milyon TL. Bu yatırımın çok büyük bir hizmet olduğunu düşünüyorum. diye konuştu.
Varsaka kültür merkezi
Başkan Tütüncü, Varsaka kültürel, sanatsal etkinliklerin yapılabileceği, içerisinde cep tiyatrosu ve cep sinemasının olacağı butik kültür merkezi de kazandırdıklarını anlattı.
Kepez Belediye Başkanı, Varsak belediye binasının yanındaki alanda kültür merkezinin inşasının devam ettiğini de dile getirdi.
Devlet de Varsaka yatırım yapıyor
Kepez Belediyesinin 2 yılda Varsakta rekor hizmet gerçekleştirdiğine vurgu yapan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Varsakta, asfalttan parka, butik kültür merkezinden spor salonuna, bulvar düzenlemesinden yeni yolların açılmasına kadar çok ciddi belediyecilik yatırımlarını gerçekleştirdik. Devletimiz de özel bir ilgi ve alaka ile Varsaka yaklaşıyor. Yarım kalan sağlık merkezinin tamamlanması ilgili çalışma başlatıldı. Bölgeye yeni eğitim kurumları kazandırılması için adımlar da atılıyor. Varsakı Antalyanın, Kepezin çok modern bir yerleşim merkezi yapma hayalimiz vardı. Bu konuda gerekli çalışmaları yaptık, yapıyoruz. Hedefimiz çocuklarımızı çok daha güzel, mutlu bir Varsakta yaşayabilmeleridir. Biz gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz.
Ziyarette, Kepez Belediye Meclis üyesi Mehmet Yarbaş ve Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kayada hazır bulundu.