Son Haberler
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
Kepez’e sevgi çiçekleri
20 Mayıs 2024, Pazartesi - 10:50Kepez Belediyesi, yeşil alanlarına, meydanlarına ve bulvarına diktiği binlerce rengârenk çiçeklerle şehre adeta sevgiyi ve baharı getirdi.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı balkon konuşmasında “Biz nefreti ve kavgayı değil, sevgiyi büyütmeye geldik.” mesajını vermişti.
Sevgiyi göstermenin en güzel yolu ise çiçekler. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de, Başkan Mesut Kocagöz’ün sevgi mesajı kapsamında ilçeyi çiçeklerle süslüyor.
Sevgiyi göstermenin en güzel yolu ise çiçekler. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de, Başkan Mesut Kocagöz’ün sevgi mesajı kapsamında ilçeyi çiçeklerle süslüyor.
ÇİÇEKLERLE, ÇOCUKLARLA KEPEZ DAHA GÜZEL
Şehir parklarına, yeşil alanlara, meydanlara ve caddelere dikilen mevsim bitkileriyle ilçe adeta bir çiçek bahçesine dönüşüyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yoğun bir şekilde ziyaret edilen Kent Ormanı, Seyir Terası, Dokuma Park, belediye binası bahçesi ile yeşil alanlarda, cadde ve bulvarlarda çiçeklendirme çalışması yapıyor. Çiçek peyzajıyla ilçenin yeşil alanları muhteşem bir görsel güzelliğe kavuşturuluyor. Şehir sakinleri de, görsel şöleni fotoğraf çekerek, ölümsüzleştiriyor. Aynı zamanda birer çiçek olan çocuklar da, rengârenk bitkilere ilgi gösteriyor. Çocuklarla, çiçekler ve Kepez’in yeşil alanları daha bir güzel oluyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yoğun bir şekilde ziyaret edilen Kent Ormanı, Seyir Terası, Dokuma Park, belediye binası bahçesi ile yeşil alanlarda, cadde ve bulvarlarda çiçeklendirme çalışması yapıyor. Çiçek peyzajıyla ilçenin yeşil alanları muhteşem bir görsel güzelliğe kavuşturuluyor. Şehir sakinleri de, görsel şöleni fotoğraf çekerek, ölümsüzleştiriyor. Aynı zamanda birer çiçek olan çocuklar da, rengârenk bitkilere ilgi gösteriyor. Çocuklarla, çiçekler ve Kepez’in yeşil alanları daha bir güzel oluyor.
BİNLERCE ÇİÇEK DİKİLDİ
Peyzaj çalışmasında 3 bin adet alev çiçeği, 7 bin adet ağaç menekşesi, 2 bin adet zakkum, 500 adet bahçe külü, 2 bin adet irisine, 500 adet biberiye, 200 adet gül, 1000 adet sardunya, 3 bin adet betunya, 2 bin adet sunpatiens, 2 bin adet begonya kullanıldı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, alev çiçeği, ağaç menekşesi, zakkum, irisine, biberiye ve gül bitkilerini kendi serasında üretti.
Kepez Belediyesi, çiçeklendirmenin yanı sıra şehrin dört bir yanında ağaçlandırma çalışması yapıyor. Zeytin, narenciye, Benjamin ve çınar gibi ağaç fidanları da yeşil alanlarda, kamu binaları bahçelerinde, meydanlarda ve caddelerde toprakla buluşturuluyor.
Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de, yatırım planlaması çerçevesinde şehrin dört bir yanında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, alev çiçeği, ağaç menekşesi, zakkum, irisine, biberiye ve gül bitkilerini kendi serasında üretti.
Kepez Belediyesi, çiçeklendirmenin yanı sıra şehrin dört bir yanında ağaçlandırma çalışması yapıyor. Zeytin, narenciye, Benjamin ve çınar gibi ağaç fidanları da yeşil alanlarda, kamu binaları bahçelerinde, meydanlarda ve caddelerde toprakla buluşturuluyor.
Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de, yatırım planlaması çerçevesinde şehrin dört bir yanında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini belirtti.