Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Gazi Bulvarının 1. etabı tamamlandı
10 Şubat 2011, Perşembe - 18:07Kepez Belediyesi, ilçenin güney sınırı olan Gazi Bulvarının yetki alanı içerisindeki kısmında başlattığı güzelleştirme çalışmasının 1. etabını tamamladı. Çallı Kavşağı ile Düden Kavşağı arasında yapılan yol, kaldırım ve peyzaj çalışması ile bulvara hem estetik bir kimlik kazandırıldı hem de görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı. Bu çalışma ile bulvarın kuzey bölümünde yayalara ve sürücülere yolu kullanım kolaylığı da sağlandı. Bölgede iş yerleri olan vatandaşlar da bulvarın kuzey bölümünü güzelleştirdiği için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkür ettiler.
Gazi Bulvarını güzelleştirme projesinin ilk etabı, Düden Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanda gerçekleştirildi. Bu bölümde, trafiği rahatlatmak ve çevredeki binalara ulaşımı sağlamak amacıyla iki yönlü yol, cep otoparkı, refüj, iş merkezlerinin önüne kaldırım ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Çalışma çerçevesinde 6 bin 700 metre bordür taşı döşendi, iki yönlü yola sıcak asfalt döküldü ve refüje Antalyanın simgesi olan turunçgil fidanları dikildi.
Çevre yolu yeşil kuşak projesi çerçevesinde bulvarın kuzeyindeki eskiyen, hizmet veremez hale gelen parklar da, tadilat çalışması ile yeniden düzenlendi. Gazi Bulvarını Yeşillendirme Projesinin 2. etabı ise Antalyaya prestij kazandıracak bir proje kapsamında Düden Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki bölgede devam edecek.
![](\"/uploads/oldnews/haberler/gaz.jpg\")