Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Zaferde 20 dönümlük parkın inşası başladı
9 Şubat 2011, Çarşamba - 19:07Kepez Belediyesi, Antkoop Sitelerinde oturanların toz ve görüntü kirliliği şikâyetinde bulunduğu 20 dönümlük alan üzerindeki parkın inşasına başladı.
Kepez Belediyesi, Zafer Mahallesinde Antkoop Sitelerinin yanında yıllardır boş bir şekilde duran 20 dönümlük araziyi, yeşil alan düzenlemesiyle halkın kullanımına açıyor. Sitelerin önünde toz ve görüntü kirliliğine neden olan alandaki park, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından inşa ediliyor. Parkın 2 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
Çim ekiminin ve ağaç dikiminin yapılacağı parkta, yürüyüş yolları, oturma alanları, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun grubu da yer alacak. Park çalışmasının tamamlanmasıyla site sakinlerinin şikayetçi olduğu toz ve görüntü kirliliği çilesi de sona ermiş olacak.
Mahalle sakinleri de, yıllardır boş bir şekilde duran arazinin, dinlenebilecekleri, spor yapabilecekleri ve nefes alabilecekleri bir alana dönüştürülmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, mahalle sakinlerinin taleplerini dikkate alarak 20 dönümlük alanda yeşil alan çalışması başlattıklarını söyledi. Tütüncü, bu parkın yoğun yapılaşmanın olduğu Dokuma bölgesinin yeşil alan ihtiyacını da karşılayacağını belirtti. Başkan Tütüncü, 2 yılda Kepeze 487 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını, bu rakamı artırmak için de planlama ve proje çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.
Kepez Belediyesi daha öncede moloz dökme alanı olarak kullanılan Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesindeki 30 dönümlük alanı ve Karşıyaka Mahallesindeki 3 dönümlük alanı yeşillendirilerek halkın hizmetine sunmuştu