Turgut Özal Spor Salonu

Turgut Özal Spor Salonu
Fabrikalar, Namık Kemal Blv. No:31, 07090 Kepez/Antalya
Haritada Göster
0242 326 62 23

Turgut Özal Spor Salonu

2400 seyirci kapasiteli bir ana saha (ana salon), bir adet de 500 kişilik seyirci kapasitesine sahip yan saha (yan salon) bulunmaktadır. Her iki saha (salon) spora uygun ahşap zeminle kaplanmıştır. Ana saha ebatlarında ve ölçülerine benzer tasarlanmış yan saha (yan salon) içinde voleybol ve basketbol müsabakaları ve antrenmanları yapılmaktadır.

Zemini tatami ve minder kaplı bir taekwondo salonu bulunmaktadır. Bu salon taekwondo antrenman ve müsabakalar dışında okçuluk sporunun yapıldığı salon olarak da kullanılmaktadır.  

A takımı, alt yapı tüm sporcuların kondisyonlarını güçlendirmek için çalıştıkları bir alan olarak tasarlanan bir fitness salonu bulunmaktadır.

4 adet ana saha (ana salon) için ve 2 adet yan saha  (yan salon) için kullanılan 6 adet soyunma odası yer almaktadır.

Yiyecek ve içecek hizmeti veren bir kantin mevcuttur.

Misafirler ve sporcuların İbadetlerini gerçekleştirebilecekleri mescit alanına yer verilmiştir.

4’ü kadınlar için 4’ü erkekler için ayrılmış, engelli bireylere uygun tasarlanmış 8 adet tuvalet bulunmaktadır.

Voleybol, basketbol ve taekwondo antrenörleri için ayrı odalar yer almaktadır. Basketbol, voleybol şube sorumluları için ayrılmış odalar, idari personel odası, kalem odası, basın toplantı odası, VIP odası, kulüp başkan odası, hakemlere ayrılmış üç adet oda, maç öncesi doping testlerinin yapıldığı içinde tuvalet bulunan doping odası, sağlık odası, spor branşlarının her biri için ayrı olarak ayrılmış malzeme odaları mevcuttur.

Odalar klima ile ana ve yan spor salonları ise sıcak ve soğuk olarak mevsim koşullarına göre merkezi sistemde iklimlendirilmektedir.  Elektrik kesintilerine önlem olarak jeneratör ile desteklenmektedir.

50 araçlık otoparka sahiptir.

Turgut Özal Spor Salonu
Turgut Özal Spor Salonu
Turgut Özal Spor Salonu
Turgut Özal Spor Salonu
Turgut Özal Spor Salonu