Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Sanat ve doğa DokumaPark’ta buluştu
21 Aralık 2021, Salı - 13:39Manavgat yangınında zarar gören ağaçlardan elde ettiği odun ve tahta parçalarını sanat eserine dönüştüren İleri Geri Dönüşüm Sanatçısı Adnan Ceylan’ın ‘At, Beyaz At, Geyik, Boğa’ figürleri DokumaPark’taki Botanik Bahçe’de doğaseverlerle buluştu. Türkiye'nin en büyük orman yangını olarak kayıtlara geçen Manavgat yangınında zarar gören ağaçlardan elde ettiği odun ve tahta parçalarıyla at figürü yapan Adnan Ceylan’ın 'Manavgat' adını verdiği at, sanat ve doğaseverler tarafından büyük beğeni topluyor. Antalya ili olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinden gönüllü sanatseverlerin desteğiyle yapılan, 3 metre 40 santim uzunluğunda, 250 kilo ağırlığında şaha kalkmış görünümdeki ‘Manavgat’ isimli at figürü doğanın uyanışını temsil ediyor.
9 BİN 270 ADET BİTKİ, 6 TEMATİK BAHÇE
Dokumapark Botanik Bahçe içerisinde 226 ayrı türde 9 bin 270 adet odunsu ve çalı bitkisine ev sahipliği yapıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından kurulan ağaç ve bitki müzesinde; Japon Bahçesi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi, Tropik Bitkiler Bahçesi, Kaya ve Alpin bitkileri Bahçesi, Meyve Bahçesi olmak üzere altı adet temalı bahçe de bulunuyor.
Ziyaretçilerini, doğanın renkleri, kokuları ve endemik bitkileriyle buluşturan bahçede, Yörük Kültürü’ de yaşatılıyor. Botanik Bahçe de, Antalya-Burdur Karayolu üzerinde bulunan Zeytinli Sarnıcı’nın bir benzeri bulunuyor.