Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepez Belediyesi çöp konteynerlerini kendi üretiyor
8 Ocak 2021, Cuma - 13:53Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, pırıl pırıl bir ilçe için çalışırken, bir yandan da evsel atıkların toplandığı çöp konteynerlerini de kendi atölyesinde imal ediyor. Tasarrufa önem veren, kaynaklarını etkin ve verimli bir biçimde kullanarak hizmete dönüştüren Kepez Belediyesi, 2020’de 2 bin 343 yeni konteyner üretimi gerçekleştirdi. Yine aynı yıl içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı zarar gören 11 bin 642 konteynerin de bakımı yapıldı. Atölyede görev yapan üretim ekibi tarafından ihtiyaca göre aylık 150 ile 250 adet arasında sıfır konteyner imalatı gerçekleştiriliyor. Kepez Belediyesi’nin konteyner atölyesinde metal plakalar önce ebatlama işleminden geçiyor. Kesme ve bükme işlemlerinden sonra şekil verilen plakalar birleştiriliyor ve ardından da konteynerin açılır-kapanır kapağı oluşturuluyor. Tekerlek montajı ve boyama işleminin ardından tamamlanan konteyner Kepezlilerin hizmetine sunuluyor. Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün mobil bakım ve boya ekibi de cadde ve sokaklardaki konteynerlerin bakımını yerinde yapıyor. Mobil Boyama ekibi 2020’de 7 bin 535 adet konteyneri yerinde boyadı.